Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rozbieżności między Unią Leszno a Grzegorzem Zengotą

Unia Leszno nie narzeka na brak ofert od zawodników z Enea Ekstraligi. W pierwszej kolejności działacze chcą jednak zakończyć rozmowy z Grzegorzem Zengotą i Damianem Balińskim.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Grzegorz Zengota wraz z Tobiaszem Musielakiem i Piotrem Pawlickim to jedyni zawodnicy Fogo Unia Leszno, którzy wystąpili we wszystkich spotkaniach minionego sezonu. O ile Musielak i Pawlicki przedłużyli już umowy na kolejny sezon, o tyle sytuacja wychowanka Falubazu Zielona Góra nadal pozostaje niewyjaśniona, a klubów zainteresowanych zatrudnieniem tego zawodnika nie brakuje. Co prawda leszczyńscy działacze chcą dojść do porozumienia z Zengotą, ale nie ustalili jeszcze warunków dalszej współpracy. - Rozmowy już się odbyły, ale nie jesteśmy jeszcze dogadani. Rozbieżności są, więc potrzebujemy czasu, aby dojść do porozumienia - powiedział dla SportoweFakty.pl Ireneusz Igielski.


Menedżer Byków, Adam Skórnicki przyznaje, że chciałby, aby w zespole pozostali wszyscy zawodnicy z minionego sezonu. Sam jednak nie podjął jeszcze decyzji odnośnie dalszej współpracy z klubem. W kolejce czeka również ikona leszczyńskiego klubu - Damian Baliński. - Rozmowy z Damianem podejmiemy po rozmowach z Grzegorzem Zengotą. Rozmawialiśmy już i znamy oczekiwania zawodnika. Po rozmowach z Grzegorzem będziemy jednak wiedzieli, w którym pójść kierunku - dodał członek zarządu Fogo Unii.

Działacze Unii nie śpieszą się z podjęciem decyzji. Przyznają, że na rynku transferowym panuje duży ruch, głównie za sprawą samych zawodników, którzy przesyłają swoje oferty. Kiedy można spodziewać się konkretnych ruchów z ich strony? - Nie spodziewałbym się efektów rozmów w najbliższym czasie. Z różnych względów konkretnych decyzji spodziewałbym się najwcześniej po 11 listopada - zakończył Ireneusz Igielski.

Grzegorz Zengota w minionym sezonie osiągnął średnią biegową 1,688 i 6,22 punktu na mecz. Z kolei Damian Baliński odpowiednio 1,239 i 3,62.

Czy Unia Leszno powinna przedłużyć umowę z Grzegorzem Zengotą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (78):
Zobacz więcej komentarzy (65)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×