Summers wygrał w Gillman, powrót Sadlera

Aaron Summers wygrał w sobotę w australijskim Gillmian Puchar Jacka Younga. Defekt w finale zanotował Rory Schlein. Zawody były wyjątkowe, ponieważ na tor po 5 latach wrócił Nigel Sadler, brązowy medalista IMŚJ z 1999 roku.

Redakcja
Redakcja

Sadler po sezonie 2003 musiał zrezygnować z jazdy, gdyż wykryto u niego chorobę serca. Australijczyk przeszedł operację i w wieku 30 lat postanowił znów sprawdzić się w żużlu. Przed startem sezonu Sadler złamał nadgarstek, ale w sobotę w Gillman pokazał, że nie zapomniał jak się jeździ i zajął trzecie miejsce. W Polsce startował w Częstochowie.

W Gillman wystartowało tylko dziewięciu zawodników. Wielkiego pecha miał Rory Schlein. Zdecydowany faworyt tego turnieju wygrał z kompletem punktów fazę zasadniczą, a w finale zaraz po starcie zanotował defekt motocykla. Zawody wygrał Aaron Summers przed Arlo Bugeją i wspomnianym wcześniej Sadlerem.