Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejarz Opole chce odzyskać pieniądze za transfery swoich wychowanków

Opolski Kolejarz wycofał się z rozgrywek, ale nie rezygnuje z odzyskania pieniędzy za transfery Damiana Dróżdża i Michała Kordasa do innych klubów. W tej sprawie wysłał pisma. Czy ma rację?
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Damian Dróżdż pochodzi z Częstochowy, lecz do egzaminu na certyfikat przygotowywał się na opolskim torze i licencję zdał jako zawodnik Kolejarza. Po udanym w jego wykonaniu sezonie 2014 przeniósł się do ekstraligowej Betard Sparty Wrocław. Młodzieżowiec przygotowuje się ze swoją nową drużyną do rozgrywek i ma walczyć o miejsce w składzie.


Ważność kontraktu Dróżdża ze Spartą kwestionuje jednak jego były klub. Zdaniem opolskich działaczy, transfer odbył się za ich plecami, a wrocławianie nie ustalili sumy ekwiwalentu za wyszkolenie. - Byłem mocno zaskoczony tym, że Damian podpisał umowę we Wrocławiu, bo wcześniej nikt z nami się w tej sprawie nie konsultował - tłumaczy prezes Jerzy Drozd.

Regulamin Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym określa, że klub może domagać się za swojego wychowanka nawet 120 tysięcy złotych za każdy rok obowiązywania kontraktu. A Dróżdż reprezentował Kolejarz dwa lata. Gra toczy się zatem o poważne pieniądze. Oczywiście, opolanie maksymalnej kwoty z tego tytułu nie uzyskają, ale w sytuacji, gdy potrzebują pieniędzy na spłatę długów, każdy przypływ gotówki byłby zbawienny. - Dlatego podjęliśmy kroki, by ekwiwalent wyegzekwować - mówi Drozd.

Podobnie ma się rzecz z innym wychowankiem - Michałem Kordasem, który związał się przed kilkoma dniami z Hawi Racing Team. - Najpóźniej w piątek wyślemy pisma do zainteresowanych klubów - wyjaśnia prezes Drozd, który nie chce zdradzać, o jakie kwoty Kolejarz wnioskuje. - Wpisaliśmy propozycję i jesteśmy skłonni do negocjacji. Zawiesiliśmy sekcję żużlową, ale prawnie jeszcze funkcjonujemy.

Nie wiadomo jednak, czy Kolejarzowi pieniądze za Kordasa się należą. Andrzej Hawryluk uważa, że nie. - W żadnym wypadku. Mamy pismo, w którym Kolejarz zrzeka się prawa do żądania ekwiwalentu za wyszkolenie Michała. Nie wiem więc, skąd pomysł, byśmy mieli za zawodnika płacić - komentuje Hawryluk. Z przedstawicielami wrocławskiego klubu w czwartek nie udało nam się skontaktować.

Od tego, czy opolanom uda się pozyskać kasę za swoich wychowanków, może zależeć przyszłość żużla w Opolu. Polski Związek Motorowy domaga się od stowarzyszenia Hawi, które zabiega o start w II lidze, uregulowania zobowiązań, jakie Kolejarz ma względem żużlowców (czyli ok. 70 tysięcy złotych). Hawi na to nie chce przystać i twierdzi, że pieniądze na spłatę zaległości mogą pochodzić właśnie z transferu Dróżdża do Sparty.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (50)
 • smok Zgłoś komentarz
  Za pana Dróżdża im się należy, za pana Kordasa nie.
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Jesli nie ma oswiadczenia klubu ze zrzeka sie pieniedzy za wyszkolenie to kasa sie nalezy i nic tego nie zmieni.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Jeżeli klub na piśmie nie zrzeka się ekwipunku za wyszkolenie zawodnika,Junior ma podpisany na pewien okres kontrakt,jeszcze nie skończył się jak przechodzi do innego klubu Opole kasę
    Czytaj całość
    powinno zainkasować. Jaki cel uświęci ta kasa to problem klubu z OPOLA,
    • -K- Zgłoś komentarz
     mamy zime jest I Balwan :)
     • LeszekSG Zgłoś komentarz
      Zalezy czy mlody mial wazny kontrakt w Opolu.Jesli mial, a Kolejarz zostal pominiety w negocjacjach,to jeszcze Sparta dostanie kare.Damian rowniez.Jesli natomiast nie, to prezesunio Drozd moze
      Czytaj całość
      se gadac.
      • vexel Zgłoś komentarz
       A Pan Drozd zobaczył pustki na koncie, że dopiero teraz sobie o tym przypomniał?:)
       • Bigos Zgłoś komentarz
        Jaki to zbieg okoliczności że Drozd teraz sobie o tym przypomniał :)
        • yes Zgłoś komentarz
         Sprawa nie jest prosta. Nikt nie chce wydawać swoich pieniędzy.
         • netoperek Zgłoś komentarz
          Scedować dług 70 tys. zł. Kolejarza na Spartę tytułem (prawdopodobnie) niesfinalizowanego kontraktu za Dróżdża i dać licencję klubowi z Opola jakkolwiek by on się nie nazywał.
          • Nikt4777 Zgłoś komentarz
           Drozda z korzeniami nawet nie da się wyrwać ze stołka prezesa tak samo jak jak od 20 lat jest przewodniczącym związków nie do ruszenia boją się wszyscy.....a to,że włożył w klub
           Czytaj całość
           pieniądze nie uwierzę nigdy..... raczej wyciągnął a chce jeszcze.....może ktoś się jego majątkowi i jego rodziny przyjrzy..... w końcu.
           • spawn Zgłoś komentarz
            Drozd zobaczy pieniądze za Drożdża jak świnia niebo. Słusznie ktoś tutaj zauważył, żeby się lepiej nie szarpał, bo zaraz będzie jeszcze musiał dopłacać do tego "interesu".
            Czytaj całość
            Pamiętam jak dziś gdy w 2002 WTS i inne kruki i wrony rozdziobały nas (czytaj: rozkradli) min. z Hampela za co ani złotówki nie dostaliśmy... Tak niestety funkcjonuje prawo dżungli w tym kraju, że silny zawsze wygra z biedniejszym, który w dodatku w tarapatach... No cóż, czekam teraz na minusy od Wrocławiaków. W rewanżu życzę Wam udanego sezonu, bo to nie do Was mam tą urazę...
            • Ryback Zgłoś komentarz
             A Stefan jak zawsze bełkot nie na temat.Mowa o "wspaniałym zarządzaniu" drozda,a ten,że z Hawryluka taki typ.Rozumowanie na poziomie trzylatka,który nie bardzo rozumie o czym się
             Czytaj całość
             mówi.Twój guru stracił Dróżdża w grudniu,a w lutym obudził się"za kasą".Geniusz i wzór do naśladowania w dziedzinie zarządzania!
             • Ryback Zgłoś komentarz
              Do Wrocławia w grudniu.To naprawdę fakt godny docenienia i brania z niego wzoru...Tonący brzytwy się chwyta.Lewak jak on zawsze coś sobie wyczaruje.
              Zobacz więcej komentarzy (15)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×