Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Martin Smolinski jeźdźcem fabrycznym Jawy. Za tydzień pierwsze testy na torze

Czołowy zawodnik z Niemiec został ambasadorem marki Jawa. Umowa pogłębi prowadzoną od kilku miesięcy współpracę czeskiej fabryki z niemieckim kooperantem.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

W ostatnich dwóch sezonach dość często Martin Smolinski podczas treningów, jak też zawodów posługiwał się motocyklem czeskiej produkcji. W miniony poniedziałek, po szeroko zakrojonych testach i ich obiecujących wynikach, były uczestnik Grand Prix podpisał umowę, na mocy której z początkiem sezonu 2015 zostanie fabrycznym jeźdźcem marki Jawa.


Czeska Jawa z siedzibą w Divišov ma piękne tradycje i wiele osiągnięć z tytułami mistrzów świata włącznie, zdobytymi przez zawodników używających sprzętu jej produkcji. Od lat jest uznanym wytwórcą motocyklowych ram, zaś po latach głębokiego kryzysu i oddaniu pola włoskim GM-om, stara się powrócić na top wśród producentów silników. Warto dodać, że poszczególne modele czeskich jednostek napędowych stosowane są na torach długich, klasycznych oraz w lodowej odmianie speedwaya.

- Podjęliśmy się wspólnie wyzwania. Wierzymy, ze ścisła współpraca Jawy i Tornado Racing Parts powinna dać nam przewagę, a spodziewane efekty pozwolą powrócić na top. Chcę mieć w tym swój udział - powiedział po podpisaniu kontraktu Niemiec.

Obecnie mechanicy i tunerzy pracują przy dostrajaniu czeskich silników z wałkiem rozrządu i innymi elementami dostarczonymi przez niemieckiego kooperanta. Całość zgrywana jest z określonym na sezon 2015 układem wydechowym. Pierwsze testy na torze we Włoszech, Martin Smolinski ma rozpocząć już w przyszłym tygodniu.


TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
worldspeedway.com

Komentarze (18):

Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×