Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel pierwszy raz w finale Festiwalu Filmów Sportowych!

W dniach 22-23 maja w Olsztynie odbędzie się Festiwal Filmów Sportowych. Po raz pierwszy w finale będziemy mieli akcent żużlowy!
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Maraton to Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych organizowany w Olsztynie. W tym roku odbędzie się druga edycja Festiwalu. Po raz pierwszy szansę na nagrodę będzie miał film o tematyce żużlowej. Do finału awansował reportaż Tomasza Dryły - "Czarny charakter - Emil Sajfutdinow".


"Żużel. Najbardziej szalona gra, jaką wymyślił człowiek. Kto ściga się po zamkniętym torze z prędkością ponad 100 km/h? Jaki prywatnie jest ktoś, kto w pracy wsiada na motocykl bez hamulców i przez minutę igra z życiem? Na przykład taki, jak Emil. Sajfutdinow ma dopiero 25 lat, ale przeszedł już niemal wszystko. Posmakował wielkich zwycięstw i przeżył dotkliwe porażki, poznał przeszywający ból straszliwych kontuzji i pustkę po stracie najbliższych. Wszystkie te skrajne uczucia przeplatają się w życiu młodego człowieka w szalonym tempie. Bo taki jest żużel - szybki, intensywny, bezkompromisowy. Czy w tym ekstremalnym świecie jest miejsce na uczucia, ciepło rodzinne i człowieczeństwo? Rosjanin udowadnia, że tak. Film pokazuje inną twarz walecznego twardziela i opowiada o sportowej przyjaźni ponad politycznymi podziałami. W materiale występują też potomkowie zesłanych w głąb Rosji powstańców styczniowych, mieszkający dziś w Ufie i pielęgnujący polską tradycję w odległym Baszkortostanie" - tak zapowiadany jest reportaż Tomasza Dryły na stronie Festiwalu.

Pokazy reportaży w piątek (godziny 15.00 - 22.00) i sobotę (11.00 - 19.00) będą miały miejsce w kinie "Helios".POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×