W Gdańsku powołano Biznes Speedway Klub

W czwartek w restauracji Zeppelin mieszczącej się w budynku Hotelu Wolne Miasto w Gdańsku odbyła się prezentacja klubu GKS Wybrzeże S.A. połączona z zawiązaniem Biznes Speedway Klubu.

Rafał Sumowski
Rafał Sumowski

BSK to podmiot działający na zasadzie dobrowolnego uczestnictwa Członków, nie posiadający osobowości prawnej. Plany na najbliższą przyszłość przewidują jednak sformalizowanie Biznes Speedway Klubu. Celami nowego przedsięwzięcia GKS Wybrzeże S.A. są przede wszystkim: promowanie klubu żużlowego, zapewnienie odpowiedniego wizerunku i rozwoju klubu, a także wpieranie (programowo lub finansowo) jego działalności. Nie mniej ważnym elementem są jednak działania sprowadzające się do nawiązywania bezpośrednich kontaktów biznesowych pomiędzy członkami BSK oraz udzielania wzajemnej pomocy i tworzenie więzi środowiskowej i towarzyskiej pomiędzy osobami zrzeszonymi w Forum.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wstępu wygłoszonego przez prezesa Macieja Polnego, który nie krył zadowolenia z dużej frekwencji: - Miło mi powitać tak liczne grono na spotkaniu założycielskim Biznes Speedway Klubu. To dowodzi, że żużel w Gdańsku ma silną pozycję i wierzę, że wspólnymi siłami możemy dążyć do osiągania wysokich celów.

Chwilę później zgromadzeni sponsorzy i politycy mieli okazję obejrzeć dziesięciominutowy film ukazujący m.in. historię naszego klubu, widowiskowość sportu żużlowego oraz jego popularność. Następnie dyrektor GKS Wybrzeże S.A. Marcin Skabowski omówił krótką prezentację multimedialną, w której wyszczególnione były kwestie finansowe wiążące się z występami LOTOS-u Gdańsk w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze. Przedstawione zostało również zaplecze medialne obsługujące rozgrywki najsilniejszej ligi żużlowej na świecie oraz frekwencja na stadionach ekstraligi w sezonie 2008.

W spotkaniu prowadzonym przez znanego gdańskiego sprawozdawcę żużlowego Zbigniewa Grygorca udział wzięli przedstawiciele trójmiejskiego świata biznesu i polityki, którzy jednocześnie, na mocy przyjętej uchwały, zostali organem założycielskim BSK. Zarząd Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże zaproponował, aby w skład Komitetu Honorowego BSK weszli: Mirosław Staszak (Pomorska Spółka Gazownictwa) i Zbigniew Kowalski (ZKM Gdańsk), zaś Radę Patronów stworzyli: Beata Jurkschat (Grupa LOTOS S.A.), Jarosław Wałęsa (poseł na Sejm RP), Krzysztof Kiszkis (Investing S.A.), Sławomir Śliwiński (Pomorska Spółka Gazownictwa), Bogdan Oleszek (Rada Miasta Gdańska) i Andrzej Bojanowski (Miasto Gdańsk). Ustalono także, że spotkania BSK będą odbywały się 2-3 razy do roku. Najbliższe spotkanie przewidziano na marzec, kiedy przed sezonem grono BSK dyskutować ma na plenerowym spotkaniu, połączonym z przejażdżkami na quadach udostępnionych przez Roberta Terleckiego.

Podczas uroczystości trener zespołu Robert Sawina uhonorowany został przez Bogdana Oleszka przyznanym podczas VI. Gdańskiej Gali Sportu pucharem i nagrodą finansową od prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W czwartkowym spotkaniu udział wzięli m.in:
- Bogdan Oleszek (Przewodniczący Rady Miasta Gdańska),
- Maciej Lisicki (wiceprezydent Gdańska),
- Jolanta Ostaszewska (Kierownik Referatu rachunkowości budżetu miasta Gdańska)
- Marek Bumblis (szef sportu w Radzie Miasta Gdańska)
- Andrzej Trojanowski (dyrektor biura prezydenta ds. Sportu i Euro 2012)
- Leszek Paszkowski (dyrektor MOSiR Gdańsk)
- Beata Jurkschat (dyrektor ds. komunikacji w Grupie LOTOS S.A.)
- Maciej Kowalczuk (Departament Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim woj. Pomorskiego)
- Leszek Blanik (Mistrz Olimpijski - Pekin 2008)
- prezesi i przedstawiciele naszych sponsorów, przyjaciele i sympatycy klubu oraz gdańskiego żużla

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×