Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Eko-Dir Włókniarz po pierwszym treningu na własnym torze

W czwartek żużlowcy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa po raz pierwszy w tym sezonie wyjechali na swój tor. W treningu udział brali również zawodnicy Betard Sparty Wrocław.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Dla żużlowców Eko-Dir Włókniarza Częstochowa była to nagła zmiana planów. Zawodnicy byli już w drodze do Zielonej Góry, lecz ze względu na złe warunki atmosferyczne i torowe zdecydowano się odwołać trening punktowany pomiędzy Ekantor.pl Falubazem i drużyną z Częstochowy. Żużlowcy Lwów ruszyli więc w drogę powrotną. - Byliśmy już w drodze do Zielonej Góry, trzeba było wracać i trochę spóźniliśmy się na trening, ale dobrze, że pojeździliśmy - powiedział kapitan Eko-Dir Włókniarza, Rafał Trojanowski.

Żużlowcy Eko-Dir Włókniarza trenowali na swoim torze przez blisko trzy godziny. Jako pierwszy w tym sezonie na częstochowski owal wyjechał Artur Czaja. Oprócz niego próbne kółku przy Olsztyńskiej kręcili Daniel Jeleniewski, Rafał Trojanowski, Mateusz Borowicz, Oskar Polis, Michał Gruchalski, Bartosz Świącik oraz Andreas Lyager. W Częstochowie trenowali również trzej żużlowcy Betard Sparty Wrocław: Maciej Janowski, Damian Dróżdż oraz Maksym Drabik.

Zawodnicy Lwów jeździli zarówno indywidualnie, jak i startowali spod taśmy dwójkami, trójkami, a w jednym z treningowych biegów wystąpiło czterech żużlowców. Z dyspozycji swoich podopiecznych zadowolony był sztab szkoleniowy Lwów. - Potrzebujemy jazdy, nasi seniorzy prezentowali dość równą formę. Jest to dosyć budujące przed wyjazdem do Piły - stwierdził menedżer Eko-Dir Włókniarza Częstochowa, Michał Finfa.

Spragnieni jazdy żużlowcy korzystali z dobrze przygotowanej nawierzchni i trenowali dopóki nad stadionem nie zapadły ciemności. - Był bardzo dobry tor do jazdy, dobrze przygotowany i to mimo tego, że pogoda nas nie rozpieszcza. Fajnie jest pojeździć na spokojnie u siebie, można wtedy coś popróbować - ocenił Trojanowski.

Częstochowianie na własnym torze mają trenować również w piątek, a nie jest wykluczone, że na owal przy Olsztyńskiej wyjadą także w sobotę. Pierwszy ligowy mecz Eko-Dir Włókniarz ma zaplanowany na poniedziałek, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Polonią Piła.

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×