El. Grand Prix 2017: Patryk Dudek, Tomasz Jędrzejak i Bartosz Zmarzlik powalczą o Challenge

W sobotę o godzinie 21:00 we włoskim Lonigo odbędzie się drugi półfinał eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2017. O awans do Grand Prix Challenge powalczą Patryk Dudek, Tomasz Jędrzejak i Bartosz Zmarzlik.

Dawid Cysarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Bartosz Zmarzlik

"Duzers" do zawodów w Lonigo przystąpi z pewnością podbudowany piątkowym sukcesem w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra zdobył tytuł, a w sobotę przyjdzie mu zrobić kolejny krok w kierunku rywalizacji o medale mistrzostw świata.

W Lesznie tak dobrze nie wiodło się Zmarzlikowi i Jędrzejakowi. Junior Stali Gorzów odpadł w biegu barażowym, gdy został wykluczony za spowodowanie upadku Macieja Janowskiego. Natomiast zawodnik Betard Sparty Wrocław był siódmy.

Czternastu uczestników półfinału wyłoniły rundy kwalifikacyjne, natomiast pozostałych dwóch otrzymało dzikie karty od Międzynarodowej Federacji Motocyklowej. Zaproszenie do startu w zawodach dostali Brytyjczyk Robert Lambert i reprezentant gospodarzy Michele Paco Castagna.

Niemal w ostatniej chwili doszło także do zmian na liście startowej. Kontuzjowanego Joonasa Kylmaekorpiego zastąpił kolejny z brytyjskich zawodników - Craig Cook, a pierwszym rezerwowym został Ukrainiec Stanisław Mielniczuk.

W sobotę przepustkę do Grand Prix Challenge w Vetlandzie wywalczy siedmiu najlepszych żużlowców. Ósmy jeździec turnieju będzie rezerwowym. Stawka turnieju w Lonigo wydaje się być niezwykle wyrównana.

Pierwszy półfinał odbył się 28 maja w Gorican. Awans do Challengu wywalczyli wtedy m.in. Piotr Pawlicki, Krzysztof Buczkowski i Krzysztof Kasprzak.