Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Marek Cieślak: Byłem przekonany, że wszyscy zostaną w Falubazie

Włodarzom Ekantor.pl Falubazu udało się utrzymać podstawowych zawodników i w sezonie 2017 zielonogórzanie pojadą w niemal niezmienionym zestawieniu w stosunku do tegorocznych rozgrywek.
Dawid Borek
Dawid Borek

Jeszcze podczas sezonu kontrakt przedłużył Piotr Protasiewicz, a w ostatnim czasie podobną decyzję podjęli również Jason Doyle, Patryk Dudek i Jarosław Hampel. Ważną umowę z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra ma ponadto Andriej Karpow. Na papierze brązowi medaliści DMP z sezonu 2016 prezentują się bardzo solidnie.

Marek Cieślak nie ukrywa, że jest zadowolony ze składu zbudowanego na przyszłoroczne rozgrywki. Trener zielonogórskiej ekipy był pewny, że po udanym sezonie żaden z podstawowych seniorów nie pożegna się z Winnym Grodem.

- Nawet przez minutę nie myślałem, że będzie inaczej. Trochę mam kontaktu z tymi zawodnikami i ich znam. Wiadomo, że zawodnicy robią po sezonie rundę po klubach. Ja powiem tak, jak gdzieś zarabiasz i ci płacą, to szanuj to. Gdzieś mogą naobiecywać nie wiadomo co, a później będą problemy. Na Doyle'a się wszyscy w Polsce szykowali. On jednak nie chciał. Twierdzi, że tu jest mu dobrze, są świetni kibice, fajny stadion, miał zapłacone pieniądze i to jest ważne, taka stabilizacja. Rok temu był w Toruniu i jakoś specjalnie nie tęskni. - powiedział Cieślak w rozmowie z Falubaz.com.

- Patryk natomiast ma przed sobą bardzo trudny rok. Pierwszy sezon w Grand Prix to dużo wyzwań. Dojdzie mu dwanaście ciężkich imprez, a zawodnicy różnie to znoszą. Ja miałem kiedyś w drużynie Martina Vaculika. Dostał się do Grand Prix i przestał jeździć. Przyjeżdżał po zawodach z wielką głową i to przenosiło się na mecze ligowe. Dla Patryka lepiej będzie więc zostać w domu. Po zawodach przyjedzie do Zielonej Góry i na spokojnie jeszcze będzie mógł się przejechać na torze. W momencie, kiedy podpisałby kontrakt 200 czy 300 kilometrów dalej to po zawodach nie jedzie się nawet do domu. Patryk tutaj ma swoich kibiców, a oni go kochają. Wiedziałem, że kluby dzwoniły po zawodnikach i nie miałem problemów z tym, że oni pojechali i poznali inne oferty. Cały czas byłem jednak w 100 procentach przekonany, że wszyscy zostaną u nas - dodał trener Ekantor.pl Falubazu.

Cały wywiad z Markiem Cieślakiem jest dostępny na Falubaz.com.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob znów z nagrodą za wyścig sezonu: "Sam się dziwię, jak ja to robię"

Czy Falubaz w sezonie 2017 stanie na podium DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Falubaz.com
Komentarze (21)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×