WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Ruszają zmagania o Srebrny Kask. Juniorzy powalczą o przepustkę do IMŚJ

W środę na torach w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Krakowie rozegrane zostaną turnieje eliminacyjne Srebrnego Kasku. Zawody te są krajowymi kwalifikacjami do IMŚJ i IMEJ.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek

Środowe zawody w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Krakowie to eliminacje do finału Srebrnego Kasku, który 1 maja rozegrany zostanie na torze w Lublinie. Awans z turniejów w Bydgoszczy i Krakowie uzyska pięciu czołowych żużlowców, a szósty zawodnik będzie rezerwowym. Z kolei z Ostrowa przepustkę do finału wywalczy sześciu najlepszych zawodników.

Srebrny Kask w tym sezonie jest jednocześnie krajowymi kwalifikacjami do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Pewny awans do światowych eliminacji ma Daniel Kaczmarek, który rok temu zwyciężył w klasyfikacji generalnej Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów. W IMŚJ pojadą również zawodnicy z miejsc 1-3 finału SK i zawodnik nominowany przez GKSŻ. Na tę chwilę nie ma informacji jak będzie to wyglądać w przypadku IMEJ.

Na listach startowych turniejów znaleźli się niemal wszyscy polscy młodzieżowcy, dla których będzie to kolejna okazja do sprawdzenia formy u progu sezonu. Eliminacje Złotego Kasku pokazały już, że możliwe są sensacyjne rozstrzygnięcia. W każdym z turniejów walka o awans toczyć się będzie do ostatniego wyścigu.

Srebrny Kask to cykliczne zawody rozgrywane od 1962 roku. Pierwszym w historii triumfatorem był Włodzimierz Szwendrowski. Przed rokiem najlepszy w tych zawodach był Krystian Pieszczek.

Listy startowe:

Ostrów Wielkopolski (awans do finału uzyska 6 zawodników):
1. Kamil Nowacki (Stal Gorzów)
2. Alan Szczotka (Stal Gorzów)
3. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław)
4. Marcel Studziński (Stal Gorzów)
5. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
6. Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
8. Arkadiusz Potoniec (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
9. Norbert Krakowiak (Get Well Toruń)
10. Patryk Fajfer (GTM Start Gniezno)
11. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
12. Marcin Kościelski (Get Well Toruń)
13. Mateusz Rujner (MRGARDEN GKM Grudziądz)
14. Marek Lutowicz (Kolejarz Rawicz)
15. Dawid Wawrzyniak (MRGARDEN GKM Grudziądz)
16. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)

R1. Jędrzej Zając (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
R2. Damian Pawliczak (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)

Bydgoszcz (awans uzyska 5 zawodników + 1 rezerwowy - R1 w finale):
1. Patryk Sitarek (Polonia Bydgoszcz)
2. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)
3. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz)
4. Hubert Czerniawski (Stal Gorzów)
5. Mateusz Burzyński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
6. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
7. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
8. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław)
10. Wiktor Lis (Fogo Unia Leszno)
11. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń)
12. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno)
13. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
14. Damian Stalkowski (GTM Start Gniezno)
15. Kevin Fajfer (GTM Start Gniezno)
16. Kacper Grzegorczyk (Euro Finannce Polonia Piła)

R1. Marcin Turowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
R2. Paweł Staniszewski (Euro Finannce Polonia Piła)

Kraków (awans uzyska 5 zawodników + 1 rezerwowy - R2 w finale):
1. Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław)
2. Michał Gruchalski (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
3. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
4. Oskar Polis (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
5. Mike Trzensiok (MRGARDEN GKM Grudziądz)
6. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
7. Eryk Borczuch (Arge Speedway Wanda Kraków)
8. Lars Skupień (ROW Rybnik)
9. Mateusz Rząsa (Stal Rzeszów)
10. Patryk Wojdyło (Stal Rzeszów)
11. Kamil Kamiński (Stal-Met Kolejarz Opole)
12. Wiktor Lampart (Stal Rzeszów)
13. Kacper Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów)
14. Michał Piosicki (Orzeł Łódź)
15. Michał Nowiński (Grupa Azoty Unia Tarnów)
16. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)

R1. Emil Peroń (Speed Car Motor Lublin)
R2. Bartosz Świącik (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)

ZOBACZ WIDEO W Łodzi szybko go pokochają. Aleksandr Łoktajew już szaleje

Czy połączenie Srebrnego Kasku z eliminacjami do IMŚJ i IMEJ jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • intro 0
    W Bydgoszczy nie ma szans
    A szkoda, bilety tylko po 15 zeta... :)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Fan bez hamulców 0
    Myślę, że awansują:
    - Ostrów: Dróżdż, Kubera, Niedźwiedź, Smektała, Kaczmarek, Wawrzyniak
    - Bydgoszcz: Karczmarz, Kossakowski, Woryna, Zgardziński, Burzyński + Czerniawski
    - Kraków: Bober, Drabik, Chmiel, Rolnicki, Piosicki + Gruchalski
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • getwellfan 2
    Moje typy:
    Ostrów Wlkp.:
    1. Kaczmarek
    2. Smektała
    3. Kubera
    Bydgoszcz:
    1. Kossakowski
    2. Woryna
    3. Kopeć-Sobczyński
    Kraków:
    1. Drabik
    2. Bober
    3. Lampart
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)