WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Świętochłowicach przebudują stadion żużlowy. Ruszył przetarg

Świętochłowice ogłosiły w środę postępowanie przetargowe na przebudowę stadionu żużlowego im. Pawła Waloszka wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą oraz przebudową i termomodernizacją budynku administracji OSiR "Skałka".
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Materiały prasowe / Na zdjęciu: projekt nowych trybun na stadionie w Świętochłowicach

W konkursie będą mogły wziąć udział firmy z całej Unii Europejskiej. Otwarcie ofert nastąpi 26 czerwca br. - W tym roku planujemy przebudowę stadionu przy ul. Bytomskiej 40. Przetarg ma formułę unijną i jest skierowany do wszystkich podmiotów na terenie Wspólnoty. Mam nadzieję, że uda się wyłonić rzetelnego wykonawcę tego zadania - mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Prace są podzielone na cztery etapy. Pierwszy z nich opiewa na kwotę 28,6 mln zł i ma się zakończyć w połowie 2019 roku. Inwestycja sfinansowana zostanie z budżetu gminy oraz pieniędzy unijnych. Miasto zamierza także uzyskać wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Do organizowania imprez masowych stadion zostanie przygotowany jednak już w połowie przyszłego roku. W lipcu 2018 znajdzie się tam ponad 2300 miejsc siedzących. Docelowo po pierwszym etapie obiekt dysponował będzie 3614 krzesełkami. Wykonawca przeprowadzi prace m.in. na tarasie widokowym, pełniącym rolę trybuny głównej. Trybuna po przeciwnej stronie zostanie wyburzona.

W tym miejscu powstanie nowe zaplecze techniczne. Remont przejdzie także tor żużlowy. Zmieniona zostanie jego konstrukcja, nawierzchnia oraz geometria. Zainstalowana będzie nowa banda pneumatyczna. Wymieniona zostanie także płyta boiska wraz z wyposażeniem. Ponadto termomodernizację przejdzie budynek administracji OSiR "Skałka".

Po zakończeniu I etapu, wykonane prace pozwolą na organizację turniejów żużlowych każdej rangi przy świetle naturalnym, a także na organizację turniejów i rozgrywek piłkarskich IV ligi przy świetle naturalnym. Projekt uwzględnia sugestie policji oraz straży pożarnej w zakresie bezpieczeństwa. Obiekt będzie w pełni monitorowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogodyKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy podoba ci się projekt trybuny na stadionie Śląska Świętochłowice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Agnieszka Jeglorz 0
  Głównym aspektem wyburzenia trybuny był i jest fatalny stan fundamentów stadionu niestety na skutek kopalnianych prac. Od samego poczatku inspektor budowlany mówił że trybuna grozi zawaleniem. Miasta nie stać na wybudowanie stadionu na 20 tysiecy , nawet na 10 tysięcy, na szczęście w Świętochłowicach znają swoje miejsce i siły i bardzo dobrze się stało że ktoś wpadł na pomysł by tak to rozwiązać. Z drugiej strony najlepiej sie oglada żużel siedząc na długiej prostej ale coś za coś . Niestety jeśli ktoś nie był to jest okazja by po raz ostatni przejść się popodziwiać piękny choć zniszczony stadion.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 0
  "Po zakończeniu I etapu, wykonane prace pozwolą na organizację turniejów żużlowych każdej rangi PRZY ŚWIETLE NATURALNYM" --> Lipa, myślałem że od razu i oświetlenie założą, wtedy naprawdę mogłyby się tu odbywać wszystkie możliwe zawody, a tak finały dużych imprez pewnie odpadną.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 0
  Trybunę wyburzą pod park maszyn, bo ten na tyłach stadionu, który działał przed laty, mógłby być jak na dzisiejsze warunki za mały. Coś za coś, ale myślę, że przy mądrym rozplanowaniu dałoby się rozbudować park bez wyburzania trybuny.
  zac Super, z przyjemnością wrócę na stadion, gdzie poraz pierwszy widziałem żużel na oczy. Właśnie wtedy Paweł Waloszek kończył karierę, czego miałem przyjemność być świadkiem. Tylko nie rozumiem jednego, po co burzyć trybunę?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×