KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lokomotiv - Wanda: Siergiej Łogaczow stacza się po równi pochyłej (noty)

Oceniamy żużlowców po meczu Lokomotivu Daugavpils z Arge Speedway Wandą (58:31). Stan toru na Łotwie znacznie się poprawił, więc noty przyznawane zawodnikom nie były już związane wyłącznie z rozegraniem pierwszego łuku, tak jak to było wcześniej.
Eriks Upenieks
Eriks Upenieks
Kjastas Puodżuks WP SportoweFakty / Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Kjastas Puodżuks

Noty dla zawodników Lokomotivu Daugavpils.

Maksim Bogdanow 5. Ocena z plusem. Bardzo udane zawody w jego wykonaniu. Jedyny punkt stracił w momencie, kiedy losy meczu były już rozstrzygnięte. Przeważnie wygrywał starty, ale w 9. wyścigu atakował rywala przez trzy okrążenia i to w ten sposób przedarł się na prowadzenie.

Tomas H. Jonasson 3. Jazda w kratkę. W dwóch pierwszych biegach przyjeżdżał na metę za kolegą z pary, pewnie odpierając ataki rywali. Później zdarzył mu się gorszy moment, bo spadł z drugiego miejsca na czwarte, ale nie da się nie zauważyć, że Szwed staje się mocnym punktem zespołu.

Kjastas Puodżuks 5. Ostatnio na swoim torze jest bardzo stabilny. W dwóch biegach, w których tracił punkty, walczył z rywalami, a pojedynek z Ernestem Kozą należał do najciekawszych w całym spotkaniu.

ZOBACZ WIDEO Żużel był już na World Games

Siergiej Łogaczow 1. Stacza się po równi pochyłej. Kompletnie niezrozumiała była jego jazda, kiedy już na środku pierwszego wirażu staranował Nicolai Klindta, po czym zasłużenie został wycofany przez trenera z zawodów. Pierwotnie mówiło się o wstrząśnieniu mózgu u Łogaczowa, ale te informacje nie potwierdziły się. Został wycofany za kolejny epizod jazdy bez głowy. Jego przyszłość w klubie wygląda bardzo niepewnie. 

Timo Lahti 5. Ocena z plusem. Mimo straconego punktu zasłużył na bardzo wysoką ocenę. Przegrał tylko raz z Mateuszem Szczepaniakiem, ale walczył z nim przez cztery okrążenia, a nie wyprzedził go, bo tor na początku zawodów nie pozwalał jeszcze na zbyt dużo. Bardzo pewny punkt Lokomotivu.

Davis Kurmis 4. Z każdym miesiącem widać postępy. Przywozi za plecami już nie tylko juniorów rywala, ale i seniorów. Sam styl jazdy również wygląda coraz solidniej.

Jewgienij Kostygow 4. Podobno sytuacja jak z Kurmisem. Również zdobywał punkty nie tylko na juniorach. Gdyby nie trochę kontrowersyjne wykluczenie z biegu juniorów, to jego dorobek punktowy byłby jeszcze bardziej okazały.

Noty dla zawodników Arge Speedway Wanda Kraków.

Claus Vissing brak oceny. Znalazł się w składzie, ale do Daugavpils nie dojechał.

Rasmus Jensen 3. Ocena z plusem. Mimo niedużego dorobku punktowego, ocena jest zasłużona. W biegach, w których przywoził "jedynki" naciskał rywali do samej mety oraz stwarzał im spore problemy.

Nicolai Klindt brak oceny. Trudno ocenić zawodnika, który nie z własnej winy przejechał w zawodach trochę więcej niż 100 metrów.

Ernest Koza 4. Ocena z plusem. Z trybun wyglądało to tak, że w biegach gdzie nie zdobywał punktów miał problemy sprzętowe. W pozostałych wyścigach z udziałem Kozy działo się naprawdę dużo.

Mateusz Szczepaniak 5. Najwyższy dorobek punktowy w drużynie gości. W biegach z jego udziałem nie brakowało walki

Szymon Szlauderbach 2. Trzy zdobyte przez niego punkty nie do końca odzwierciedlają to, co działo się na torze, bowiem w tych biegach za juniorem Wandy nikogo już nie było.

Piotr Pióro 2. Identyczna ocena jak wyżej. Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu juniorskim, kiedy zaciekle walczył o pierwszą pozycję z Kostygowem, póki nie doszło do upadku.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zgadzasz się z naszymi ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×