KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Menadżer Polonii Piła na torze. Wystąpi w Pucharze Prezydenta Zielonej Góry

W niedzielę odbędą się nie tylko mecze finałowe w rozgrywkach polskich lig. W Zielonej Górze rozegrany zostanie Chóragan Speedway Cup - o Puchar Prezydenta Miasta. Tym razem zawody będą miały charakter czwórmeczu.
Sabina Susułowska
Sabina Susułowska
Tomasz Żentkowski / Na zdjęciu: Tomasz Żentkowski

Przed rokiem Chóragan Speedway Cup miał charakter turnieju indywidualnego. W zawodach najlepszy był Adam Chwiałkowski, który w finale pokonał swoich klubowych kolegów - Leszka Nowickiego i Tomasza Dutkę.

W tym sezonie postanowiono przeprowadzić czwórmecz, w którym udział wezmą zespoły z Zielonej Góry, Ostrowa, Gniezna i Brenna. Turniej składał się będzie z 20 wyścigów po dwa okrążenia, a w każdej drużynie pojawi się po czterech zawodników i rezerwowy.

W zawodach amatorskich wynik jest zawsze sprawą drugorzędną, należy jednak odnotować, że walkę o zwycięstwo powinny stoczyć trzy ekipy. Cenne doświadczenie zamierzają natomiast zbierać zawodnicy AKŻ Speedway Ostrów, dla których, poza Wojciechem Marciniakiem, będzie to debiut w rywalizacji spod taśmy. W zespole tym wystąpi też nasz redakcyjny kolega, Mateusz Kozanecki.

Po raz kolejny na amatorskich torach zaprezentuje się Tomasz Żentkowski. Menadżer Euro Finannce Polonii Piła gościnnie wystartuje w AKŻ Waleczne Orły Gniezno. Żentkowski będzie pełnił funkcję rezerwowego, ale z pewnością otrzyma szansę. Zalicza się bowiem do krajowej czołówki żużlowców-amatorów.

Początek próby toru zaplanowany został na godz. 12.45, natomiast pierwszy wyścig odbędzie się o 13.30. Dla kibiców udostępnione zostaną sektory I oraz J, a wstęp na zawody jest wolny.

Lista startowa:

AKŻ Chóragan Zielona Góra:
1. Leszek Nowicki
2. Marek Zawalnik
3. Andrzej Wnęk
4. Adam Chwiałkowski
5. Rafał Prokopiuk

AKŻ Speedway Ostrów:
1. Mateusz Kozanecki
2. Wojciech Marciniak
3. Hubert Cieński
4. Cezary Kozanecki

AKŻ Waleczne Orły Gniezno:
1. Tomasz Kowalski
2. Błażej Skrzeszewski
3. Przemysław Nowak
4. Mariusz Kabaciński
5. Tomasz Żentkowski

AKŻ Brenno:
1. Grzegorz Ratajczak
2. Jarosław Rejek
3. Witold Wybudowski
4. Mateusz Durkowiak

Początek zawodów: 17 września (niedziela), godz. 13.30

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zachęca do ratowania życia

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×