Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nie ma miejsca na nowy stadion w Lublinie. Stary przejdzie modernizację

We wtorek w ratuszu miasta Lublin odbyło się spotkanie podsumowujące ostatnie osiem lat w zakresie partycypacji społecznej oraz działań w dzielnicach w sferze sportu i kultury. Poruszony został temat stadionu dla Speed Car Motoru.
Michał Mielnik
Michał Mielnik
trybuny stadionu w Lublinie WP SportoweFakty / Michał Mielnik / Na zdjęciu: trybuny stadionu w Lublinie

Podczas zebrania prezydent miasta Lublin - Krzysztof Żuk zapowiedział, że ma dwa plany na stadion dla żużlowców Speed Car Motoru. - Mamy dwa scenariusze i zobaczymy, gdzie zaprowadzą nas dyskusje - powiedział. Jednym z nich jest zbudowanie całkowicie nowego stadionu, jednak na tę inwestycje brakuje miejsca w stolicy województwa lubelskiego. - Nie widzimy takiej lokalizacji. Najbardziej realnym rozwiązaniem jest na razie modernizacja obiektu przy Zygmuntowskich - dodał. 

Drugim pomysłem, bardziej prawdopodobnym, jest gruntowna modernizacja starego stadionu przy Al. Zygmuntowskich 5. Po wszystkich zmianach na trybunach zasiadłoby 13000 kibiców. - Stanie w ciągu dwóch lat - zapewnia prezydent Krzysztof Żuk.

Stadion na którym rywalizują zawodnicy Motoru w Nice 1. Lidze Żużlowej jest jedynym w Lublinie, który od dawna nie przechodził modernizacji. W 2014 roku nieopodal powstała Arena Lublin na której rywalizują w czwartej klasie rozgrywkowej zawodnicy Motoru Lublin, a po sąsiedzku w 2017 roku do użytku został oddany stadion lekkoatletyczny. 

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po zielonogórsku

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego projekt dyrektora sportowego Motoru - Jakuba Kępy był jednym z dwóch wygranych. W związku z założeniami, które Kępa przedstawił, na trybunach dostawiono krzesełka, została wymieniona i zamontowana całkiem nowa maszyna startowa, dosypano 300 ton nowej nawierzchni, a po sezonie planowana jest przebudowa toru, który zostanie skrócony do ok. 330 metrów.

Czy w Lublinie powinien powstać całkiem nowy stadion żużlowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Kurier Lubelski
Komentarze (26):
 • Seba Yakuza Zgłoś komentarz
  Myślę że wszyscy kibice przeboleją jak odpuścimy sobie w tym roku awans do EKSTRALIGI w zamian za NOWY STADION. Skoro w Lublinie można było zorganizować mecze w mistrzostwach Europy U-21
  Czytaj całość
  to dla czego ma nie być GP. Nikomu nie ubliżając w czy jest lepszy Toruń, Wrocław, Warszawa czy Gorzów a nawet za chwilę Łódź od naszego Lublina.
  • Jarek LUBLIN Zgłoś komentarz
   Zdecydowanie jestem za rozbudową obecnego stadionu. Ja również rozważałem koncepcję zbudowania platformy (mostowej) na szerokość całej prostej nad rzeką. Ścieżkę rowerową puścić
   Czytaj całość
   dołem wtedy mamy możliwości zagospodarowania części działek pod parking wielopoziomowy i otworzenia ul.rusałki do stadionu.
   • Seba Yakuza Zgłoś komentarz
    Jak to nie ma miejsca. Na przeciwko ARENY LUBLIN jest dość miejsca żeby postawić nowy stadion i parkingu nie będzie trzeba stawiać bo jest przy ARENIE. A teraz jest wielki plac manewrowy
    Czytaj całość
    dla L-ki i chyba jakaś hala z zakładem samochodowym. W Łodzi jakoś nie było mowy o modernizacji starego stadionu tylko decyzja o budowie nowego i to jakim kosztem sportowym. Dla czego w Lublinie ma się nie odbyć turniej GP. Jest potencjał i kibiców będzie komplet. Po modernizacji zygmuntowskich to o turnieju GP możemy tylko pomarzyć. Koszt budowy nowego stadionu zwróci się szybciej niż Areny dla (w dalszym ciągu) 4 ligowych kopaczy.
    • JarekLUBLIN Zgłoś komentarz
     W Lublinie jest stadion do lekkiej atletyki, piłkarski Arena Lublin i żużlowy "Gruz Arena" :-) ale ponoć ma się to zmienić. Pożyjemy zobaczymy. Chyba że to tylko "kiełbasa wyborcza".
     • Fanatyk Speedway Zgłoś komentarz
      Trzeba trochę mieć nie po kolei w głowie,żeby 4 ligowa kopana miała piękny obiekt Arenę Lublin na którą chodzi 500 osób a Motor klub żużlowy gdzie stadion pełen kibiców taka
      Czytaj całość
      ruina,chyba ręka rękę myje w mieście i pewnie coś w tym prawdy jest.
      • BBB Zgłoś komentarz
       Żuczku, My jako kibice też możemy przedyskutować czy po wyborach znajdzie się dla Pana miejsce na posadce Prezydenta Lublina :)
       • Lublin PP Zgłoś komentarz
        Panie Żuk miejsce jest i to,takie ,że pięć stadionów można postawić,a mianowicie : Ulica Janowska na przeciw ogródków działkowych .
        • simon68 Zgłoś komentarz
         Panie Prezydecie nie ma miejsca , czy nie ma checi na wybudowanie nowego stadionu ? Wydaje mi sie , ze jak by byly checi to i miejsce by sie znalazlo .Checi rozumiem , ze to wola polityczna .
         • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
          Trochę się lubelskie koziołki muszą pospieszyć, bo ekstraliga tuż, tuż.
          • smierctyfusomtorun Zgłoś komentarz
           Zbudujcie nowy stadion , nalezy sie wam i zycze z calego serca , i dziekuje za pogrom w rybniku , Motor Lublin do boju .
           • Wawi L Zgłoś komentarz
            [b]Stanie w ciągu dwóch lat - zapewnia prezydent Krzysztof Żuk[/b] Gdybym tak powiedział żonie ..... Chyba nie wie co mówi, to nie piłka kopana gdzie można grać nawet na placu
            Czytaj całość
            litewskim, zamknięcie klubu żużlowego na dwa lata to śmierć tego wszystkiego co ostatnio zbudowano (zobaczcie co się dzieje w Łodzi). Dlatego uważam, że tylko nowy obiekt
            • Wawi L Zgłoś komentarz
             @47 Znam stadion w Gorzowie, przyjedź do Lublina, albo obejrzyj sobie na google, to zrozumiesz w czym rzecz. Albo nowa lokalizacja, albo zamknąć całkowicie Zygmuntowskie od CPN do ronda
             Czytaj całość
             (czyli zlikwidować aleje Zygmuntowskie) i przebudować całą infrastrukturę, łącznie z częścią Parku Ludowego, na jedno olbrzymie centrum sportowe. Potencjał jest.
             • мurgrabia 68-22haha Zgłoś komentarz
              Spokojnie Panie i Panowie ,cele sa dwa ,stadion i zemsta za finał z gniznem. Zemsta to pikus ale budowa stadionu to poważny problem.:)
              Zobacz więcej komentarzy (13)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×