Niewielu dokonało tego przed nim. Daniel Kaczmarek dołączył do elitarnego grona

W historii Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, których pierwsza edycja odbyła się w 1967 roku, dziewięciu zawodnikom udało się zdobyć tytuł przynajmniej dwukrotnie. Do tego grona dołączył właśnie Daniel Kaczmarek.

Tomasz Janiszewski
Daniel Kaczmarek trenuje na Motoarenie WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek trenuje na Motoarenie

Żużlowiec Get Well Toruń kończy w tym roku wiek juniora i wiadomo już, że w swoim dorobku z tego okresu będzie miał dwa złote krążki w MIMP. Dla Daniela Kaczmarka wyjątkowo szczęśliwa okazała się Częstochowa. 21-latek wygrał tam finał w 2016 roku i teraz zrobił to samo. W piątek pod Jasną Górą wyprzedził faworyzowaną dwójkę: mistrza sprzed roku Bartosza Smektałę i indywidualnego mistrza świata juniorów Maksyma Drabika.

Kaczmarek tym samym dołączył do grona zawodników, którzy wywalczyli dwa lub więcej tytułów w młodzieżowym czempionacie. Rekordzistami są Piotr Świst, Tomasz Gollob i Maciej Janowski. Cała trójka zwyciężała w MIMP aż trzykrotnie, z kolei po dwa mistrzowskie berła wywalczyli: Zdzisław Dobrucki, Patryk Dudek, Wiesław Patynek, Tomasz Bajerski i Rafał Okoniewski.

Kolekcję medalową uzupełnił Smektała. Przed dwoma laty zdobył brązowy medal, rok temu w Rybniku cieszył się ze złota. Oprócz jeźdźca Fogo Unii Leszno takim wyczynem mogą się jeszcze pochwalić: Rafał Dobrucki, Bartosz Zmarzlik (obaj po dwa brązy), Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej i Karol Ząbik.

Dla trzeciego w Częstochowie Drabika to natomiast pierwsze podium w młodzieżowych mistrzostwach. Zawodnik Betard Sparta Wrocław został 106. medalistą w historii i tak jak ojciec Sławomir (ten dokonał tego w 1986 w Toruniu) ma w dorobku jedno trzecie miejsce.