Nile Tufft z czerwoną kartką w Daugavpils. Motor znów ma problem z juniorem

W biegu czwartym meczu Lokomotiv Daugavpils - Speed Car Motor Lublin przy stanie 5:1 dla gospodarzy na tor upadł Nile Tufft, junior gości. Sędzia przerwał bieg, gdy zawodnicy byli już na czwartym kółku. 17-latek dostał czerwoną kartkę.

Tomasz Janiszewski
Nile Tufft WP SportoweFakty / Małgorzata Cieśluk / Na zdjęciu: Nile Tufft
Wypożyczony z Falubazu Zielona Góra  Nile Tufft jechał bardzo daleko za pozostałymi uczestnikami wyścigu czwartego, mając problemy z płynną jazdą. Młody żużlowiec nie zdołał pozbierać się z toru i sędzia był zmuszony przerwać wyścig. W tym momencie na 5:1 jechała para Peter Ljung - Artiom Trofimow, która wiozła za swoimi plecami Andreasa Jonssona.

Kamery telewizyjne Eleven Sports nie zarejestrowały niegroźnego upadku Tuffta. Sędzia Remigiusz Substyk długo analizował powtórki i zdecydował się nie tylko zaliczyć wyniki z momentu przerwania biegu, ale też ukarać młodzieżowca czerwoną kartką. Oznacza to, że w trzecim swoim starcie Tufft zostanie wykluczony, a co gorsza, nie wystąpi w meczu rewanżowym 8 września w Lublinie.

To dla Speed Car Motoru Lublin odnowienie problemu z obsadzeniem drugiego miejsca juniorskiego. Przypomnijmy, że Oskar Bober jest zawieszony, Emil Peroń kontuzjowany, a Maciej Kuromonow i Eryk Borczuch wypożyczeni do Orła Łódź.