WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Orzeł ściągnął utalentowanych Duńczyków. Znamy pełną obsadę meczu narodów

Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej odbędzie się w Łodzi w najbliższą niedzielę. Orzeł podał właśnie nazwiska wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w tych zawodach.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Frederik Jakobsen przed Dominikiem Kuberą

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Jeśli chodzi o drużynę złożoną z Australijczyków, to jej skład uzupełnią Josh Grajczonek i Josh Pickering. Pierwszy jest doskonale znany łódzkim kibicom, bo w sezonie 2018 bronił barw Orła. Drugi ma 21 lat i czeka na pierwszy kontrakt w polskiej lidze. Przypomnijmy, że wcześniej w składzie zespołu pojawili się Jason Doyle i Rohan Tungate. Jego menedżerem będzie honorowa prezes Orła, Joanna Skrzydlewska.

Bardzo ciekawie będzie również wyglądać zestawienie ekipy złożonej z Duńczyków, którą poprowadzi Piotr Świderski. Do Petera Kildemanda i Hansa Andersena dołączą Frederik Jakobsen i Mads Hansen

Silnym składem będzie dysponować również ekipa złożona z Rosjan. Poza Artiomem Łagutą i Siergiejem Łogaczowem punkty dla zespołu będą zdobywać dwaj żużlowcy Orła - Aleksandr Łoktajew i Andriej Kudriaszow.

Walkę o zwycięstwo zapowiada także Janusz Ślączka. W jego drużynie, która będzie składać się z samych Polaków, mamy mieszankę doświadczenia z młodością. Już wcześniej informowaliśmy, że udział w zawodach potwierdzili Rafał Okoniewski i Norbert Kościuch. Teraz dołączyli do nich były żużlowiec Orła Tomasz Gapiński i aktualny junior łódzkiego klubu Jakub Miśkowiak.

Przypomnijmy, że początek niedzielnych zawodów został zaplanowany na godzinę 18:00. Bilety są cały czas w sprzedaży. Warto pospieszyć się z ich zakupem, bo zainteresowanie jest naprawdę spore. Sprzedaż odbywa się aktualnie w pięciu kwiaciarniach H. Skrzydlewska na terenie Łodzi. Szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie klubu.

Pełna obsada Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej:

I. Jason Doyle, Rohan Tungate, Josh Grajczonek, Josh Pickering. Menedżer: Joanna Skrzydlewska.

II. Peter Kildemand, Hans Andersen, Mads Hansen, Frederik Jakobsen. Menedżer: Piotr Świderski.

III. Artiom Łaguta, Siergiej Łogaczow, Andriej Kudriaszow, Aleksandr Łoktajew. Menedżer: Marcin Ulacha.

IV. Rafał Okoniewski, Norbert Kościuch, Tomasz Gapiński, Jakub Miśkowiak. Menedżer: Janusz Ślączka.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwanyPolub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf. prasowa

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Wawi L 0
  "Co by nie mówić...kogo by lubić lub nie.." @staruszek mnie rozwalił........
  dno dno i kupa mułu, nie na temat, żadna odpowiedź, .... (pamiętasz to? twoja wypowiedź).
  A najbardziej mi się nie podoba, że nie szukasz wzajemnego porozumienia, zgody, ale unikasz tematów niewygodnych.
  Zamiast odpowiedzieć na zadane pytanie, odpowiadasz pytaniem na pytanie, lub kompletnie nie na temat (tak robią kobiety). Nigdy tego nie pojmę, po co sobie komplikować życie?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • staruszek 0
  Być może i jestem zadufany w sobie i racji nie mam, jak to pisze @Nigtmare ale to tylko jego subiektywna ocena do jakiej ma prawo każdy. Ja też mam różne oceny, a najczęściej biorą się one z wpisów. Nie mam zwyczaju i nigdy nie miałem zaczepiać i obrażać innych, ale jak mnie ktoś sprowokuje i przekroczy pewną granicę to dłużny nie będę, choć niby powinienem być mądrzejszy.
  Ale wracając do tematu, nie będę tu pisał o łódzkich kibicach, bo badań żadnych nie prowadziłem, lecz w ubiegłym roku i dwa lata temu było ich trochę więcej, a czy dużo to pojęcie względne. Lecz wtedy nie było tutaj wogóle praktycznie kibiców z Lublina. Przecież jak się popatrzy na ilość postów pod kilkukrotnie powielanymi tematami na SF (jak choćby sprawa Bobera) to nie ma tam nic do czytania, piszą te same osoby, te same czasem głupoty, a jedyne co tam najczęściej można spotkać to obelgi ... Dlatego m.in nie siedzę codziennie i nie czytam wszystkiego bo to strata czasu.
  Co do tematu stadionu, jego budowy, możliwości klubu itd... to chyba mi nie powiesz że nie będąc blisko tematu wiesz więcej ode mnie. Tak się składa, że byłem na wmurowaniu kamienia węgielnego pod stadion, słyszałem pewne obietnice, a później miałem możliwość rozmawiania również z ludźmi co wiedzą troszkę więcej niż grupa kibiców żużla z Polski. Wielokrotnie również o tym pisałem, ale jeśli są tacy co to wiedzą lepiej to nic na to nie poradzę, nie będę w kółko udowadniał że moja prawda jest mojsza....:D Więc proponuję zamknąć temat stadionu i niech każdy wie swoje, skoro większość komentujących temat, a pochodzących spoza Łodzi ma sprawdzone informacje.
  Zarzucasz mi wybiórczość i fragmentaryzm... a ja się z tym nie zgodzę. Wchodząc w jakąś dyskusję, czy odpowiadając na jakiś komentarz oczekuję odpowiedzi na poziomie, a nie zachowania na poziomie obrażonego dziecka...oraz inwektyw.
  Odpowiedziałeś że ja również krytykuję....z czym też się nie zgadzam. Wchodząc na topic'ki dotyczące Lublina, Gdańska czy Rzeszowa nie znajdziesz nigdzie u mnie jakiejkolwiek złośliwości w stosunku do klubu czy jego prezesów, choć na temat Zdunka i jego zachowań sprzed paru lat też mam swoje zdanie. O Lublinie też można co nieco opowiedzieć, ale to już historia...Więc gdzie ta krytyka? Owszem krytykuję te posty które nie odpowiadają prawdzie, się z nią mijają lub są po prostu podłe i chamskie (vide @Kacperek), ale też nie zabraniam nikomu mieć swojego zdania.
  Wawi L Coś mi się nie chce wierzyć, że tylko wy dwaj, @staruszek i @Łódź, ostaliście się po "fali" hejtu i trollingu a inni łódzcy kibice, zniesmaczeni, przybici, zdołowani, odeszli i już nigdy nie powrócili. Kiedyś wspomniałem, że jesteś na forach SF od czasu do czasu, dlatego czytasz tylko fragmentarycznie i wybiórczo. Wielokrotnie podkreślałem wkład pracy Pana Skrzydlewskiego w rozwój żużla w waszym mieście i z zazdrością patrzyłem na rosnący piękny obiekt, ale także wielokrotnie krytykowałem sprawy organizacyjne, związane z budową nowego stadionu. Jak widać miałem rację, już 10 miesięcy temu budowa, włącznie z infrastrukturą, powinna być zakończona a ciągnie się do dziś. Uprzedzę tu obiekcje typu: "to miasto budowało stadion, prezes nic nie mógł zrobić". Gdybym był niegrzeczny to bym napisał: "gó*no prawda, trzeba przewidzieć opóźnienia i nie liczyć na cud". Dodam tu jeszcze, gdyby było trochę rozwagi w zarządzie Orła, to być może niedzielny finał 1Nice by się rozgrywał w Łodzi. Wracając do „Meczu Narodów” to bardzo fajnie, że 8000 ludzi zasiadało na trybunach, ale zadam pytanie, ilu wśród nich miało jakiekolwiek pojęcie o żużlu? Trzeba mieć nadzieję, że część z nich wróci, choć niewielu. Brakowało wygranej polaków bo o to nie zadbano. Nie, nie, w Polsce chcemy by wygrywali nasi i nikogo nie interesuje, że to turniej towarzyski. Jeśli chodzi o, jak to się wyraziłeś, mojego guru. Nigdy nie pozwalałem sobie na sterowanie mną, to co piszę, lub wyrażam, to jest tylko moje, własne i osobiste zdanie niepodyktowane przez osoby trzecie. Ciekawe jest to, że to właśnie z moim zdaniem zgadza się ogromna większość użytkowników, nawet, dość to zabawne, trollik Gnieźnieński muchomorek :) (o nim muszę kiedyś napisać, ma nader satyryczne, ciekawe i mądre wypowiedzi, choć kryje to za totalną dysgrafią). Piszesz, że ja krytykuję, choć robisz dokładnie to samo. Mam nadzieję, że nieporozumienia między nami wynikały li tylko z niezrozumienia przekazywanych przez nas przemyśleń, przelanych na karty for internetowych i nie wpłyną na relacje pomiędzy kibicami tego samego sportu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wawi L 0
  Coś mi się nie chce wierzyć, że tylko wy dwaj, @staruszek i @Łódź, ostaliście się po "fali" hejtu i trollingu a inni łódzcy kibice, zniesmaczeni, przybici, zdołowani, odeszli i już nigdy nie powrócili.
  Kiedyś wspomniałem, że jesteś na forach SF od czasu do czasu, dlatego czytasz tylko fragmentarycznie i wybiórczo. Wielokrotnie podkreślałem wkład pracy Pana Skrzydlewskiego w rozwój żużla w waszym mieście i z zazdrością patrzyłem na rosnący piękny obiekt, ale także wielokrotnie krytykowałem sprawy organizacyjne, związane z budową nowego stadionu. Jak widać miałem rację, już 10 miesięcy temu budowa, włącznie z infrastrukturą, powinna być zakończona a ciągnie się do dziś. Uprzedzę tu obiekcje typu: "to miasto budowało stadion, prezes nic nie mógł zrobić". Gdybym był niegrzeczny to bym napisał: "gó*no prawda, trzeba przewidzieć opóźnienia i nie liczyć na cud". Dodam tu jeszcze, gdyby było trochę rozwagi w zarządzie Orła, to być może niedzielny finał 1Nice by się rozgrywał w Łodzi.
  Wracając do „Meczu Narodów” to bardzo fajnie, że 8000 ludzi zasiadało na trybunach, ale zadam pytanie, ilu wśród nich miało jakiekolwiek pojęcie o żużlu? Trzeba mieć nadzieję, że część z nich wróci, choć niewielu. Brakowało wygranej polaków bo o to nie zadbano. Nie, nie, w Polsce chcemy by wygrywali nasi i nikogo nie interesuje, że to turniej towarzyski.
  Jeśli chodzi o, jak to się wyraziłeś, mojego guru. Nigdy nie pozwalałem sobie na sterowanie mną, to co piszę, lub wyrażam, to jest tylko moje, własne i osobiste zdanie niepodyktowane przez osoby trzecie. Ciekawe jest to, że to właśnie z moim zdaniem zgadza się ogromna większość użytkowników, nawet, dość to zabawne, trollik Gnieźnieński muchomorek :) (o nim muszę kiedyś napisać, ma nader satyryczne, ciekawe i mądre wypowiedzi, choć kryje to za totalną dysgrafią).
  Piszesz, że ja krytykuję, choć robisz dokładnie to samo. Mam nadzieję, że nieporozumienia między nami wynikały li tylko z niezrozumienia przekazywanych przez nas przemyśleń, przelanych na karty for internetowych i nie wpłyną na relacje pomiędzy kibicami tego samego sportu.
  staruszek a ja wcale się nie dziwię, że tu nie ma kibiców łódzkich...bo i po co .... wielu już dawno zraziło się do tego portalu i przebywających tu trolli i hejterów tych jest tu całe mnóstwo... i co najciekawsze to właśnie ci wszyscy obcy mają najwięcej do powiedzenia na temat łódzkiego żużla, stadionu, Skrzydlewskiego, jego rodziny itd.... jeśli dla ciebie memoriał to niefortunne określenie tzn że nie rozumiesz tego słowa i nie wiesz na czym polega memoriał w sporcie, nie wiesz również nic na temat osoby na której cześć rozegrano te zawody....oraz jak wiele znaczyła dla łódzkiego żużla od lat.... zresztą jak i wcześniej pisałeś jakieś głupoty o Joannie Skrzydlewskiej (niby żonie Witka) .... widzisz sam że masz straszne braki w wiedzy.... ale krytykujesz... co do niefortunności terminu....nie znam przyczyn dlaczego akurat to był ten termin...ale z drugiej strony dlaczego nie? te zawody nie były transmitowane w TV i ten kto chciał się tam pojawił.... i co ... okazało się że około 8000 ludzi chciało to zobaczyć na żywo i nie interesowało się widocznie pierwszymi meczami finałowymi innych drużyn... więc stąd moje pytanie które już postawiłem wcześniej, dlaczego tak niektórym to przeszkadza.... tym co byli na stadionie nie przeszkadzało.....a mało ich nie było .... i na koniec ... to dziwne że co jakiś czas udajesz przysłowiowego głupa i twierdzisz że nikt cię nie rozumie lub zrozumiał inaczej... może sam przeczytaj swoje wpisy ze zrozumieniem jeszcze raz....a przede wszystkim uzupełnij wiedzę lub po prostu zapytaj jeśli nie wiesz czegoś do końca.... no chyba że guru twojej wiedzy to przygłup @Kacperek co to przeczytał w Wikipedii o Tramwajarzu i udaje kibica...... tylko od ciebie zależy jak będziesz traktowany przez innych....szczególnie gdy innych krytykujesz...
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×