KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wandy nie było stać na zatrzymanie liderów. Obecna drużyna też nie jest słaba?

Zawodnicy Speedway Wandy jeszcze nie wyjechali na tor, a już nikt nie daje im szans skutecznej walki na drugoligowym froncie. Według prognoz, zespół z Krakowa będzie zdecydowanie odstawał poziomem od reszty przeciwników.

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Na zdjęciu żużlowcy Wandy: Claus Vissing i Ernest Koza WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu żużlowcy Wandy: Claus Vissing i Ernest Koza.
Z tak postawioną tezą nie do końca zgadza się prezes Speedway Wandy Kraków Paweł Sadzikowski. Ale trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy. Jeśli chodzi o nazwiska, na tle innych zespołów z najniższej polskiej klasy rozgrywkowej, kadra krakowian wygląda bardzo blado. Próżno w niej szukać armat ciągnących wynik. To efekt rozpusty, rozrzutności i życia ponad stan w poprzednich latach.

Od przynajmniej dwóch sezonów w Krakowie zmagają się kłopotami finansowymi i spłatą należności wobec byłych zawodników. To mocno nadszarpnęło wizerunkiem klubu, który przy pomocy Sadzikowskiego z mozołem stara się teraz odbudować swoją pozycję w środowisku.

- Człowiek całe życie uczy się na błędach. Nie będę zaciemniał rzeczywistości i opowiadał, że takie nie zostały popełnione. Wyciągamy na bieżąco wnioski i drugi raz już nie dopuścimy do podobnej sytuacji. Nie jest ona przecież trudno tylko dla samych zawodników, ale także dla nas. Cierpimy razem - tłumaczy Sadzikowski i dodaje: - Zadłużenie ciągnie się za nami od 2016 roku. W stosunku do tego jakie ono było, teraz do spłaty zostało już naprawdę niewiele. Przyszły sezon będzie na tzw. odnowienie zaufania - kontynuuje.

Sezon 2019 zapowiada się więc w Krakowie na przejściowy. Wielu ekspertów twierdzi jednak, że Wanda będzie działała na szkodę innych ośrodków, ponieważ może być dostarczycielem łatwych punktów. Już każde pojedyncze zwycięstwo ma urastać do rangi sukcesu.

- Dążymy do tego, aby już w sezonie 2020 móc skompletować lepszą drużynę. Chociaż nie podzielam stwierdzenia, że ten skład jest słaby. Uważam, że stać go na wiele. Jest młody, ambitny, waleczny i będzie w nim chęć pokazania się - twierdzi szef Speedway Wandy.

Zespół po spadku do 2. Ligi Żużlowej przeszedł prawdziwą rewolucją i znacznie się osłabił. Kraków opuścili dotychczasowi liderzy: Ernest Koza, Siergiej Łogaczow czy Marcin Jędrzejewski. Plany były inne, ale szybko zweryfikował je rynek - Nie zatrzymaliśmy zawodników na jakich nam zależało. Otrzymali dużo korzystniejsze oferty z klasy wyżej. Nie jesteśmy jakoś wielce rozczarowani. Liczyliśmy się z tym, bo znaliśmy swoje miejsce w szeregu. Każdy chce się rozwijać i coraz lepiej zarabiać. To normalne - zauważa Sadzikowski.

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniać
Czy Wanda Kraków zajmie w przyszłym sezonie 2. LŻ wyższe niż ostatnie miejsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • Neros Zgłoś komentarz
  Czuję, że Adrian Gomólski będzie ciągnął zespół. O ile będzie miał na czym jechać!
  • yes Zgłoś komentarz
   Z tekstu wynika, że rok 2020 będzie lepszy pod względem finansów, składu, wyników i w tabeli. Odległa do przyszłość. Może coś (co?) drgnie i będzie wówczas lepiej? A może już w
   Czytaj całość
   2019 wyniki nie będą słabe?
   • Kazimierz Klimek Zgłoś komentarz
    Hlib jest do wziecia
    • Kajus PGN Zgłoś komentarz
     Jeszcze jest Adi Gomolski, na moje Wanda u siebie namiesza, pozdro z Gniezna
     • Apator82 Zgłoś komentarz
      Mieszkam kolo stadionu i chodziłem na wande jak nie jechałem do Torunia. Ostatnie 2lata bardzo mało chodzę prawie wcale po 1.na żadnym stadionie się tak nie kurzy jak na 1 łuku to jest
      Czytaj całość
      dramat żal przyjezdnych po 2 jedyny stadion gdzie siedzą kibice a ławkach i pala ciągle wszyscy, nikt nie wyjdzie na koronę, dmuchana na mojego małego synka i na mnie oraz innych, brak kultury krakowian. Po 3 stadion może i pieknieje ale co z tego, jest za maly kont nachylenia trybun jak ktoś sądzie wyższy przed tobą to nic nie widac Po 4 jak każdy klub odejmnie kasę z miasta to sami będą mieć taki skład. Rybnik w 1lidze Haba 2,5mln czewa gkm dajcie windzie 3mln a zobaczycie. Nie wiem ile dostają inne 2 ligowce
      • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
       Należało by się spojrzeć w tył. Czy Wanda żyła ponad stan. Ilu miała sponsorów ilu odeszło w czasie sezonu nie wypłacając zobligowanego kontraktu co dało miasto.Nie jestem za
       Czytaj całość
       prezesem ani za Wandą .Należy spojrzeć prawdzie skąd się wzięły długi jakie szły transze spłaty,co zostawało dla zawodników na zapłaty bieżące .Spadek też się odbija po kieszeni klubu.Uzdrowić żużel w Krakowie jest możliwy. Prezesi muszą znaleźć sponsora sponsoring dobry. Może już tak źle nie będzie Wanda nie zostanie czerwoną latarnią drugiej ligi.
       • kibicujmy kulturalnie Zgłoś komentarz
        Wanda niech sciagnie na goscia Huberta Czerniawskiego.
        • ADASOS2 Zgłoś komentarz
         Nie lubię Sadzikowskiego, jego buty i ignorancji ale bardzo lubię Wandę Kraków i dlatego będę im kibicował aby nie byli na ostatnim miejscu w tabeli. Po kilku kolejkach osobniki z PLŻ
         Czytaj całość
         nie łapiący się do składu będą szukać pracy i mam nadzieję , że w Krakowie ją znajdą a wtedy..................... nikt nie będzie musiał się bać wyjazdów Wandy K.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×