Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Oceniamy siłę drużyn: wyrównani seniorzy Startu Gniezno. Nieobliczalny duet juniorski

Bardzo wyrównanie prezentuje się formacja seniorska Car Gwarant Startu Gniezno na sezon 2019. Problemem może okazać się duet juniorski, który jest dość nieobliczalny. Czerwono-czarni mogą pochwalić się natomiast mocnym zaciągiem rezerwowym.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jurica Pavlic w kasku niebieskim WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Jurica Pavlic w kasku niebieskim

PROWADZĄCY PARĘ: Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Andriej Kudriaszow 

Działacze Car Gwarant Startu Gniezno zbudowali wyrównaną formację seniorską i tak naprawdę to trudno przewidzieć, kto będzie prowadził parę. Na ten moment wydaje się jednak, że największe szanse ma na to wymieniona trójka. Z powrotem Oskara Fajfera do macierzystego klubu wiązane są duże nadzieje. Wychowanek Startu powinien być solidnym punktem czerwono-czarnych. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Juricy Pavlicia. Jeżeli nie straci zapału do ścigania, to może być liderem. Swoje powinien robić też Andriej Kudriaszow.

Ocena: 5

DRUGA LINIA: Adrian Gała, Mirosław Jabłoński 

W tegorocznym sezonie Adrian Gała szalał na torach pierwszej ligi. Znając jego podejście do tego sportu, w przyszłym roku powinien punktować równie dobrze. Po bólu głowy postanowiliśmy umieścić go w drugiej linii. Wydaje się bowiem, że większy potencjał na prowadzących parę mają jego bardziej doświadczeni koledzy. Dla Gały jednak nie powinno to robić większej różnicy. Obok niego postawiliśmy Mirosława Jabłońskiego. Liderem to on raczej nie będzie, ale do składu powinien się łapać.

Ocena: 4

JUNIORZY: Kevin Fajfer, Damian Stalkowski

Duet juniorski Startu jest nieobliczalny. Damian Stalkowski to dość chimeryczny zawodnik. Jeżeli porządnie weźmie się do pracy i będzie słuchał rad bardziej doświadczonych, to powinno być dobrze. Ma szansę, by w przyszłym roku postawić ogromny krok do przodu. Dla Kevina Fajfera to natomiast ostatni dzwonek na rozwinięcie skrzydeł, bo przecież kończy wiek juniorski. W Gnieźnie ta para powinna radzić sobie dobrze. Problem może pojawiać się w przypadku meczów wyjazdowych.

Ocena: 3

REZERWOWI: Oliver Berntzon, Frederik Jakobsen 

Skandynawski duet rezerwowych robi wrażenie. Obydwaj mają waleczne serca i z pewnością będą robić wszystko, by znaleźć miejsce w składzie i imponować w pierwszoligowych rozgrywkach. Oliver Berntzon zdążył już pokazać, że ma papiery na bycie solidnym punktem drużyny, choć nie zawsze mu to wychodziło. Frederik Jakobsen natomiast stanie przed wyzwaniem, jakim będzie zmierzenie się z pierwszoligowymi realiami. Powinien dać sobie radę.

Ocena: 4

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". PZPN wprowadził nakaz gry młodzieżowca. "To ruch na krótką metę"

Kto będzie mocniejszym ogniwem Car Gwarant Startu Gniezno w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×