KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

GKSŻ wydała komunikat w sprawie toru Polonii Piła! Walkower utrzymany, będą kolejne postępowania!

GKSŻ w piątek wydała ważny komunikat, w którym odniosła się do zamieszania związanego z torem żużlowym w Pile. Utrzymany został walkower za mecz Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
żużlowcy Polonii Piła WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: żużlowcy Polonii Piła

Komunikat GKSŻ:

Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje o zakończeniu postępowania wyjaśniającego w sprawie pilskiego toru. W trakcie czynności wyjaśniających zapoznano się m.in. z dokumentacją dotyczącą toru i rozgrywanych na nim w 2019 roku zawodów oraz wysłuchano świadków - sędziów: Jerzego Najwera i Remigiusza Substyka, komisarza toru Grzegorza Janiczaka, przedstawicieli pilskiego klubu w osobach: kierownika zawodów Marcina Kozdrasia, toromistrza Szymona Kozerę oraz prezesa klubu Tomasza Bartnika.

Komisja ustaliła następujący stan faktyczny:

1. KŻ Polonia Piła nie zrealizował uwag dotyczących toru i infrastruktury towarzyszącej wskazanych przez weryfikatora w sprawozdaniach z weryfikacji z dnia 5 listopada 2018 roku oraz 1 kwietnia 2019 roku.

Przeczytaj także: Wiceprezes Polonii Piła przeprasza. Poniosły go emocje

2. Po Finale Złotego Kasku, który miał być rozegrany 20 kwietnia 2019 roku, klub otrzymał polecenie natychmiastowej realizacji zaleceń co do stanu toru (uzupełnienie nawierzchni) do dnia 26 kwietnia 2019 roku.

3. Klub uzupełnił nawierzchnię w sposób niezgodny z procedurą i nie konsultował swoich działań z Komisją. Oparł się na osobach, które nie posiadały doświadczenia w zakresie uzupełniania nawierzchni. Ze względów oszczędnościowych Klub zdecydował się dosypać jedynie 100 ton nawierzchni, podczas gdy potrzeby są znacznie większe.
Nie zastosowano szczegółowych zasad uzupełniania nawierzchni toru, które są opisane w Regulaminie Torów Załącznik E.
W ocenie Komisji błędy przy dosypywaniu nawierzchni były wyłączną przyczyną nieregulaminowego stanu toru podczas zawodów o DM II ligi w dniu 28 kwietnia 2019 roku.

4. W zakresie zarzutów KŻ Polonia Piła wobec komisarza toru i podejmowanych przez niego decyzji Komisja ustaliła, że jego błędem była rozmowa na temat toru z działaczami pilskimi. Komisja zaleca komisarzom, by tego typu działań nie podejmować - komisarz rozpoczyna swoje obowiązki dopiero w regulaminowym czasie przed zawodami.

5. Komisja zawiesiła licencję pilskiego toru, a jej wznowienie może się odbyć po doprowadzeniu go do stanu regulaminowego, udokumentowanego treningiem lub sparingiem na torze.

Przeczytaj także: Mecz we Wrocławiu odwołany. Prezes truly.work Stali czuje się oszukany przez Betard Spartę

6. Podsumowując :
a. Komisja utrzymała w mocy decyzję sędziego zawodów dotyczącą walkowera,
b. Komisja wymierzy pilskiemu klubowi z tytułu walkowera pozafinansowe sankcje dyscyplinarne,
c. Na wniosek GKSŻ PZM nie będzie domagał się od pilskiego klubu regulaminowej kary finansowej z tytułu meczu przegranego walkowerem,
d. Na wniosek Komisji Poznańskie Stowarzyszenie Żużla złożyło deklarację o odstąpieniu od przysługującej mu regulaminowej kary finansowej od pilskiego klubu,
e. Komisja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec komisarza toru,
f. Komisja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec kierownika zawodów.

Główna Komisja Sportu Żużlowego

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nie zazdroszczę Jackowi Frątczakowi. To idzie w złym kierunku
Czy utrzymanie walkowera to prawidłowa decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (52)
 • stary_trener Zgłoś komentarz
  W jednym sezonie pozamiataja. Rzeszow juz skasowany a nad przepascia Krakow i Pila. Kasuja polskich zawodnikow a wszelkie udogdnienia dla zagranicznych, kasuja kluby i niszcza Polski zuzel.
  Czytaj całość
  Kiedy pobudka?
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Tylko czekam kiedy piła powie że wycofuje się z ligi... A potem płacz marynarkę że zuzel się zwija i klubów mało. Skoro było tam tak źle to od jesieni centrala mogła prYpilniwac
   Czytaj całość
   klubu nie dając licencji na tor np na wiosnę zamiast dawać warunkowa, dali ciała i A teraz się do tego. Nie przyznają.
   • gal1 Zgłoś komentarz
    Gdyby zakontraktowali Hancocka, dziś mogli byc liderem. On przynajmniej był gwarancją 10pkt na mecz. W tym przypadku Motor miałby 8pkt. i przewodził w tabeli.
    • Zawsze My Zgłoś komentarz
     ostatni punkt: Komisja postanowiła, że za wszystkie walkowery po wsze czasy będzie płacił Toruń
     • Młody wilk Zgłoś komentarz
      O co chodzi? Jeśli klub zawinił to czego postępowanie wobec komisarza ? Bagienko !!!
      • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
       Musze przyznać, że naszego zwycięstwa, nie w takich okolicznościach się spodziewałem. Jednak GKSŻ postawiła na swoim. Całe szczęście, że - tak jak my - zrezygnowali z kary finansowej
       Czytaj całość
       bo niewykluczone, że mogłoby to oznaczać wycofanie się Polonii z rozgrywek a przecież nie o to tutaj chodzi.
       • DanGW Zgłoś komentarz
        dla mnie jest to smieszne. skoro od listopada nie wykonali polecen i nie spelniali wymogow to dlaczego zostali dopuszczeni? skoro komisarz swietnie doradzal po pracy to cxy za nir wykonanie jego
        Czytaj całość
        polecen rowniez dostaliby kary? jestem pewien ze wtedy komisarz by sie bronil ze przeciez mowil im juz w sobote a oni olali temat i siedzieli do niedzirli na tylkaach. prawda jest taka ze w calej tej sobotnio niedzielnej sytuacji zamieszal komisarz czyli pracownik gksz. jesli przekroczyl swoje uprawnirnia i doprowadzil do skandalu na wlasna reke to pracodawca w trybie natychmiastowym z nagana powinien go z pracy zwolnic. jesli jednak byl z polecenia pracodawcy - wykonywal swoja prace to za cala sytuacje powinien odpowiedziec pracodawca czyli gksz a pracownika czyli komisarza rozliczyc wewnetrznie czy to nagana. kara finansowa lub zwolnieniem.
        • SŁOWO WÓJTA Zgłoś komentarz
         • SŁOWO WÓJTA Zgłoś komentarz
          Dziady niedomyte!! Je..ć j..ać GKSŻ!!
          • brak_zawodnika Zgłoś komentarz
           PS. Brakuje mi tu punktu 6g. "Na wniosek Komisji, sędzia i komisarz zostali pozbawieni wynagrodzenia za mecz, który z ich winy nie doszedł do skutku".
           • MACIUŚ PIŁA Zgłoś komentarz
            Brak słów -dziadostwo !!!!
            • KibicStal47 Zgłoś komentarz
             GKSŻ razem z komisarzem toru narobili bałaganu a teraz szukają winnych tylko, że nie u siebie.
             • Cezariusz Zgłoś komentarz
              GKSŻ to skostniała postkomunistyczna struktura, która w życiu nie przyzna się do błędu. Oni wolą by klub z Piły upadł niż gdyby mieli pójść im na rękę. Normalna żużlowa Polska
              Czytaj całość
              solidarna z Polonią Piła!
              Zobacz więcej komentarzy (22)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×