Jazda w deszczu rzadkością. Kacper Pludra: Nie pamiętam, kiedy ścigałem się w takich warunkach

Trzy punkty z bonusem dołożył Kacper Pludra do dorobku Stainer Unii Kolejarza Rawicz w sobotnim meczu ligowym z OK Bedmet Kolejarzem Opole. 17-latek przyznał, że nie ma zbyt wielu okazji do jazdy w tak trudnych warunkach.

Mateusz Kozanecki
Kacper Pludra WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Kacper Pludra
Podczas sobotniego meczu ligowego Kacper Pludra pojawił się na torze aż pięciokrotnie. Łącznie zapisał na swoim koncie trzy punkty z bonusem, a jego Stainer Unia Kolejarz Rawicz przegrała z OK Bedmet Kolejarzem Opole 39:50.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach, przez co nawierzchnia nie była w idealnym stanie. - Zaskoczył nas dzisiaj tor, było ciężko, w dodatku pojawiły się opady deszczu - powiedział po meczu Kacper Pludra.

Junior Stainer Unii Kolejarza Rawicz po meczu przyznał, że nie jest do końca zadowolony ze swojego występu. Podkreślił także, że nie miał do tej pory wielu okazji, aby ścigać się w takich okolicznościach.

- Wiem, że mogłem dać więcej od siebie, ale naprawdę ciężko mi się dzisiaj jechało. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeździłem na takim wymagającym torze, w dodatku przy opadach deszczu. To jest rzadko spotykane w obecnych czasach - dodał 17-latek.

Sędzia Tomasz Fiałkowski starał się sprawnie przeprowadzić spotkanie. Aby uniknąć dodatkowych przerw oraz nie zepsuć nawierzchni, równanie toru odbyło się jedynie po 4. i 13. wyścigu. Wśród zawodników nie było jednak rozmów, aby przerwać pojedynek. - Raczej skupialiśmy się na swoim kolejnym biegu i żeby lepiej pojechać oraz wyeliminować błędy - zakończył Kacper Pludra.