W Krakowie pojechali trzy biegi. Potem wygrała pogoda

W meczu Speedway Wandy Kraków ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz udało się odjechać tylko trzy wyścigi. Potem zawody storpedowała pogoda. Mecz przerwano.

Dawid Borek
Dawid Borek
tor po opadach deszczu WP SportoweFakty / Bartosz Przybylak / Na zdjęciu: tor po opadach deszczu
Od rana w Krakowie była ładna pogoda, mniej więcej do 13:30 świeciło piękne słońce. Potem jednak nadciągnęły ciemne chmury, z których lunął deszcz. Po opadach tor nie nadawał się do jazdy. Na szczęście później warunki atmosferyczne uległy poprawie, organizatorom udało się doprowadzić nawierzchnię do stanu używalności. W efekcie spotkanie ruszyło z godzinnym opóźnieniem.

Dwa pierwsze wyścigi udało się rozegrać bez żadnych problemów, w trzecim natomiast miała miejsce kraksa z udziałem wszystkich zawodników. Najbardziej ucierpiał Michael Haertel, który został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem złamania kości udowej. Gdy karetka opuszczała stadion, nad obiektem zaczął kropić deszcz.

Po chwili opady nasiliły się. Rozpoczęła się ulewa i stało się jasne, że o wznowienie zawodów będzie bardzo trudno. Po kilkudziesięciu minutach sędzia Kacper Bryła w końcu podjął decyzję o przerwaniu i zakończeniu spotkania.

Nie wiemy jeszcze, kiedy mecz zostanie powtórzony.

Wyniki biegów, które udało się odjechać:
1. (68,57) Lidsey, Kononow, Aarnio, Becker 3:3
2. Pludra, Stefanów, Sadurski, Pacek 2:4 (5:7)
3. Baliński, Albin, Niedźwiedź (w/2min), Haertel (u/-) 0:5 (5:12)

PGE Ekstraliga. forBET Włókniarz - Fogo Unia: Na gospodarzy żal było patrzeć. Sajfutdinow w beczce śmierci (relacja)
Łukasz Kuczera: Kac po Grand Prix. Włókniarz ma problem (komentarz)