Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Grzegorz Sawicki tłumaczy swoją decyzję: Odejście z Kolejarza nie jest na zawsze, tylko czasowe, dla czystości sprawy

- Nie chciałbym wikłać klub w żadne rozgrywki polityczne, a wiem, że być może takie sytuacje mogłyby mieć miejsce - tłumaczył na konferencji prasowej Grzegorz Sawicki.
Szymon Michalski
Szymon Michalski
Piotr Żyto, Grzegorz Sawicki WP SportoweFakty / Marek Bodusz. / Piotr Żyto, Grzegorz Sawicki.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono, że rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Kolejarza Opole złożył Grzegorz Sawicki. Co było powodem takiej decyzji?

- Rezygnacja związana jest z moim startem w wyborach parlamentarnych. Wychodzę z założenia, że sport nie powinien mieć żadnych barw politycznych. Kampania rządzi się swoimi prawami, toczą się różne dyskusje. Nie chciałbym być posądzony o to, że wykorzystuje klub i wizerunek klubu do swojej działalności politycznej, którą prowadzę - mówił Grzegorz Sawicki.

Zobacz także: Żużel. Jest decyzja ws. startu Martina Smolinskiego w Stelmet Falubazie Zielona Góra

- Moja rezygnacja jest złożona do października, na czas kampanii wyborczej.
Później czeka nas walne zgromadzenie, na którym członkowie stowarzyszenia zdecydują, czy powierzą mi funkcję prezesa na następną kadencję. Póki co, wyłączam się z działalności klubu i nie będę aktywny. To nie jest odejście na zawsze, tylko czasowe, dla czystości sprawy. Nie chciałbym wikłać klub w żadne rozgrywki polityczne, a wiem, że być może takie sytuacje mogłyby mieć miejsce - dodawał.

Zobacz także: Żużel. Leon Madsen myśli o polskim obywatelstwie. Dobre wyniki zagwarantowały mu rekordowy kontrakt

Grzegorz Sawicki stery w klubie przejął pod koniec 2016 roku. Prezesem był przez trzy pełne sezony. Celem postawionym przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek był awans do wyższej klasy rozgrywek, którego nie udało się jednak zrealizować. Na czas wyborów, obowiązki Sawickiego przejmie dotychczasowy wiceprezes klubu - Zygmunt Dziemba.

ZOBACZ WIDEO Jamróg czeka na decyzję Sparty. Drabika się nie boi

Czy Grzegorz Sawicki dobrze postąpił, wyłączając sie z działalności klubu na czas wyborów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • opolanin 75 Zgłoś komentarz
  Myślę że już niedługo mleko się rozleje a wtedy poznamy faktyczne powody dymisji
  • Krzysztof K.K Zgłoś komentarz
   Coś mi tu brzydko pachnie panie Grzegorzu. Nie tak dawno, bo podczas wyborów do europarlamentu, na nowym ogrodzeniu, tuż koło dwuch głównych kas, wisiał piękny baner zachęcający do
   Czytaj całość
   głosowania na ,,Ludzi którym zależy na OPOLSKIM ŻUŻLU,,!! Baner przedstawiał pana, pana Żyto, pana Mroza. Wybory nie wyszły. Tak jak awans do pierwszej ligi. Teraz gdy należało by rozliczyć państwa za niewykonanie ustalonego planu, za nie osiągnięcie zamierzonego na początku sezonu celu robi się krok w bok by nie ponieść konsekwencji. I tak nie ma już wobec kogo ich wyciągnąć. Pan Żyto wybrał RKM, pan Korbel został zwolniony, pan Mróz pracuje z jednym z żużlowców w jego teamie, pan rezygnuje z bycia prezesem! Zostają więc osoby techniczne i zawodnicy. Ci drudzy maja kontrakty i dostali, lub nie, swoje pieniążki za mecze. A my kibice zostajemy na lodzie, zawiedzeni i zniesmaczeni działaniami zarządu klubu. Pozdrawiam
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×