KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. 22 września II Memoriał Henryka Żyto. Zdunek Wybrzeże przetestuje kandydatów do składu

Rozpoczęta w ubiegłym sezonie nowa tradycja, mająca na celu upamiętnienie legendarnego żużlowca Unii Leszno i Wybrzeża Gdańsk będzie kontynuowana. 22 września odbędzie się II Memoriał Henryka Żyto.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Krystian Pieszczek, Jonas Seifert-Salk i Dominik Kossakowski w I Memoriale Henryka Żyto WP SportoweFakty / Łukasz Wilk / Na zdjęciu: Krystian Pieszczek, Jonas Seifert-Salk i Dominik Kossakowski w I Memoriale Henryka Żyto
Henryk Żyto, wybitny żużlowiec Unii Leszno i Wybrzeża Gdańsk oraz trener klubu znad morza zmarł 7 marca 2018 roku. W tym samym roku odbyła się pierwsza edycja memoriału, którą wygrał Krystian Pieszczek. Tym razem turniej rozegrany zostanie w innej formule. Organizatorzy postanowili przeprowadzić turniej par.

Gdańszczanie w związku z organizacją turnieju przygotowali dość ciekawą propozycję dla kibiców - Kończąc sezon 2019 chcemy po raz kolejny przypomnieć kibicom sylwetkę Henryka Żyto, człowieka orkiestrę w gdańskim żużlu. Ten wybitny zawodnik nie tylko bronił barw naszego klubu na torze, ale również pracował wiele lat jako trener. Dlatego też my chcemy dać siedmiu osobom możliwość poczucia się trenerami przez czas trwania zawodów. Każda z par wystartuje jako team sponsorski, a sponsorzy drużyny będą mogli wyznaczyć osobę, która poprowadzi zespół w trakcie turnieju. W tej chwili ponad połowa drużyn ma już swojego mecenasa, ale jest jeszcze okazja objąć jeden z duetów patronatem, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszamy do kontaktu z klubem. Według nas to wyjątkowa szansa na to, by poznać żużel z tej strony, której dotychczas się nie znało i zobaczyć jak ten piękny sport wygląda z perspektywy parku maszyn - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

Kolejne nazwisko na rozkładzie Norberta Krakowiaka. Zobacz więcej!

Zawody rozgrywane po sezonie mają również swój cel w kontekście budowy składu na kolejny rok. W Gdańsku mają pojawić się zarówno obecni zawodnicy Zdunek Wybrzeża będący w koncepcji składu, jak i potencjalni kandydaci do zespołu na 2019 rok.

- Nasza koncepcja się nie zmienia. Chcemy rozwijać nasz zespół i w Gdańsku pojawią się 22 września potencjalni kandydaci do składu. Zobaczymy takich, którzy ewentualnie mogliby zostać liderami, jak i młodszych żużlowcy z zagranicy, których będzie można wprowadzić do zespołu dzięki przewidywanym zmianom regulaminowym. W stawce znajdą się też zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dzień wcześniej w Cardiff odbędzie się Grand Prix, a w dniu turnieju odbędą się rewanżowe mecze o złoty i brązowy medal DMP, dlatego też na naszym torze nie zobaczymy zawodników, którzy wystartują w tych zawodach. Mimo wszystko obsada będzie ciekawa - dodał Zdunek.

Kacper Gomólski był spłukany po sezonie w Falubazie. Zobacz więcej!

Nazwiska zawodników, którzy pojadą w II Memoriale Henryka Żyto zostaną podane w późniejszym terminie. Początek zawodów w niedzielę, 22 września o godzinie 14:30. Bilety normalne są w cenie 15 złotych, ulgowe (młodzież do 18. roku życia) w cenie 10 złotych, a dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.

ZOBACZ WIDEO Jamróg czeka na decyzję Sparty. Drabika się nie boi
Czy organizacja memoriałów to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×