Żużel. Pavlic bezkonkurencyjny na Węgrzech. Polacy ze zmiennym szczęściem

Jurica Pavlic błysnął doskonałą formą i z kompletem zwycięstw wygrał Florexim Cup w Ngayhalaszu. W ostatnich tegorocznych zawodach na Węgrzech drugie miejsce zajął Marko Lewiszyn, a trzeci był Wiktor Trofimow jr.

Artur Babicz
Jurica Pavlic na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Jurica Pavlic na prowadzeniu
W sobotnie popołudnie na torze w Ngayhalasz rozegrany został Florexim Cup. W tych zawodach bezkonkurencyjny okazał się Jurica Pavlic. Chorwat nie pozostawił reszcie stawki żadnych złudzeń i wygrał wszystkie swoje starty.

Na drugim miejscu w całym turnieju uplasował się Marko Lewiszyn. Reprezentant Ukrainy może mówić o dużym szczęściu. Lewiszyn po trzech pierwszych startach miał na koncie zaledwie dwa punkty i nic nie wskazywało na dobry wynik w jego wykonaniu. Jednak potem znalazł odpowiednie przełożenia i rzutem na taśmę awansował do półfinałów, a ostatecznie zajął drugie miejsce w wielkim finale.

Na trzeciej pozycji zawody zakończył Wiktor Trofimow jr. Zawodnik Speed Car Motoru Lublin jechał bardzo równo i na jego nieszczęście najgorszy występ zaliczył właśnie w finale. O pechu mogą mówić również Denis Gizatullin i Michael Haertel, którzy w rundzie zasadniczej jechali naprawdę dobrze, jednak w półfinale musieli uznać wyższość rywali.

Poza Wiktorem Trofimowem Jr. na Węgrzech wystartowali Lars Skupień i Jakub Jamróg. Jednak dla obu zawodników to z pewnością nie był to udany turniej. Po problemach w pierwszej części zawodów, nie uczestniczyli już w decydującej części rywalizacji.

Wyniki:
1. Jurica Pavlic (Chorwacja) 15 (3,3,3,3,3) + 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale
2. Marko Lewiszyn (Ukraina) 8 (0,1,1,3,3) + 2. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale
3. Wiktor Trofimow jr (Polska) 12 (2,2,3,3,2) + 1. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale
4. Stanisław Melnychuk (Ukraina) 9 (3,1,1,2,2) + 2. miejsce w półfinale + 4. miejsce w finale