Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Wielkie serca kibiców MRGARDEN GKM-u. Powinni otrzymać złote medale

Ludzie z Grudziądza mają wielkie serca. Grupa kibiców MRGARDEN GKM-u już od kilku lat wspiera potrzebujące rodziny poprzez udział w Szlachetnej Paczce. W tym roku udało się dotrzeć do rekordowej liczby osób związanych ze światem żużlowym.
Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Szlachetna Paczka Grudziądz 2019 Archiwum prywatne / Karolina Turowska / Szlachetna Paczka Grudziądz 2019.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Wspaniała inicjatywa. MRGARDEN GKM może i nie potrafi stanąć na podium PGE Ekstraligi, ale kibice powinni otrzymać złote medale za swoje wielkie serca. Od kilku lat pokazują, że nie są obojętni na problemy drugiego człowieka i dzielnie pomagają potrzebującym.

W jaki sposób to się odbywa? Docierają do zawodników, klubów i działaczy żużlowych z prośbą o przekazanie na Szlachetną Paczkę. gadżetów, które później są licytowane przez członków grupy "GKM Speedway Fans" na Facebooku. Znajduje się tam ponad 4400 osób. W tym roku udało się dotrzeć do rekordowej liczby ludzi, a wszystko dzięki ogromnej pracy administratorów grupy. Duże zaangażowanie przyniosło zamierzony efekt i ludzie ze świata żużlowego przekazali m.in. koszulki, czapki, bluzy, kubki, smycze i kurtki.

Zobacz takżeŻużel. Spadkowicz obniża ceny biletów. Apator Toruń rozpoczyna sprzedaż karnetów na sezon 2020

Tegoroczną akcję wspomogli następujący grudziądzcy zawodnicy: Kenneth Bjerre, Nicki Pedersen, Przemysław Pawlicki, Marcin Turowski i Roman Lachbaum. Udało się namówić do pomocy także żużlowców z innych klubów: Bartosza Zmarzlika, Mirosława Jabłońskiego, Macieja Janowskiego, Artura Mroczkę, Szymona Woźniaka, Piotra Protasiewicza, Krystiana Pieszczka, Patryka Dudka, Dominika Kuberę, Jakuba Jamroga, Mateusza Szczepaniaka oraz Daniela Jeleniewskiego. Udział wzięli też Piotr Markuszewski, Rafael Evensen i Christian Endrich. Warto zaznaczyć, że grupa od samego początku współpracuje jeszcze z Norbertem Kościuchem i Marcinem Nowakiem.

Prezes MRGARDEN GKM-u, Marcin Murawski przekazał voucher uprawniający do odwiedzenia parku maszyn w dniu meczowym oraz plastron z autografem zawodnika z SPCG. Unia Tarnów oddała na licytację plastron z Memoriału Krystiana Rempały, a Start Gniezno pocztówki z wizerunkami zawodników. Tomasz Dryła natomiast wręczył oprawiony w ramę wiersz podsumowujący zespoły PGE Ekstraligi 2019 wraz ze zdjęciem i autografem.

Zobacz takżeŻużel. BSI przegrało walkę o prawa do Grand Prix, choć położyło na stół 23 miliony dolarów

Każda rzecz została zlicytowana, a zebrane pieniądze pomogą uszczęśliwić rodzinę pani Marii, która jest samotną matką wychowującą czwórkę dzieci i dzielnie walczy z guzem mózgu. Potrzeby są ogromne - zaczynając od środków codziennego użytku, poprzez środki higieniczne i drobny sprzęt AGD. Dzieci marzą o ciepłej odzieży, zabawkach czy rowerze. Finał licytacji odbył się w sobotę (30 listopada). Wydarzenie po raz kolejny poprowadził Przemysław Sierakowski. Pojawili się wszyscy, którzy wygrali licytację, organizatorzy zbiórki, dawni podopieczni tej akcji, a także reprezentanci grudziądzkiego klubu w osobach Damiana Lotarskiego i Rafała Kozłowskiego.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Czy popierasz takie akcje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×