Kokpit Kibice

Żużel. Jak Batchelor odgryzł się Mrozkowi. Poszło o wagę.

Zawodnicy PGG ROW-u Rybnik mają obowiązek wysłać do klubu filmiki, na których widać, jak wchodzą na wagę, a całość mają zwieńczyć cyferki. Trenerom nie zawsze udaje się to wyegzekwować, ale wtedy do akcji wkracza prezes Krzysztof Mrozek.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
PGG ROW - Orzeł Troy Batchelor WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / PGG ROW - Orzeł. Troy Batchelor.

- I will be chudy (będę chudy - tłum. red.). Zobaczysz - odgrażał się Troy Batchelor na filmiku, który wysłał do prezesa PGG ROW-u Rybnik Krzysztofa Mrozka. Sytuacja miała miejsce w okresie przygotowawczym do sezonu 2019. Australijczyk miał delikatną nadwagę, ale zapewnił szefa klubu, że na start ligi będzie miał odpowiednią wagę i słowa dotrzymał. W każdym razie jego deklaracja rozbawiała działacza na tyle, że nie zamierzał reagować i karać żużlowca za przekroczenie limitu. Postanowił poczekać i się nie zawiódł.

W tym roku Batchelor miał kłopot z wysłaniem filmu ze skokiem na wagę, ale ostatecznie trafił on na komputer prezesa. Tym razem żadnej nadwyżki nie było. Zresztą podobnie, jak u Roberta Lamberta, który także przesłał plik wideo dopiero na wyraźne żądanie działacza.

Ktoś może się dziwić, że Mrozek każe nagrywać zawodnikom takie rzeczy. W końcu ci prędzej czy później muszą pojawić się w klubie i wtedy działacz zobaczy, czarno na białym, czy przyłożyli się do pracy w okresie zimowym. Wtedy może być jednak za późno, więc prezes odkłada na bok zaufanie, chce natomiast twardych dowodów na to, jak każdy z żużlowców pracuje. Tych, którzy są na miejscu, można sprawdzić w klubie. Gorzej z obcokrajowcami. Na szczęście ten okres przygotowawczy przebiega wyjątkowo spokojnie, gdy idzie o stranieri.

Wracając do Batchelora, to akurat trudno się dziwić, że tym razem mocno się pilnuje. ROW ma nadwyżkę w kadrze, więc Australijczyk nie może być niczego absolutnie pewien. O miejsce w meczowym składzie będzie rywalizował z trójką: Andrzej Lebiediew, Vaclav Milik, Siergiej Łogaczow. Zakładamy, że Lambert trafi na pozycję 8,
16.

Czytaj także: Greg Hancock. Mistrz ze skazą kończy karierę
Czytaj także: Syn zwierzaka wraca na tor

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Batchelor wywalczy miejsce w składzie PGG ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×