KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Koronawirus. Oficjalnie: Inauguracja 1. i 2. ligi przełożona! El. Złotego Kasku także

W piątek Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała komunikat, w którym oficjalnie poinformowała o przełożeniu meczów 1. kolejki 1. i 2. ligi. W planowanym terminie nie odbędą się również eliminacje Złotego Kasku.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
TŻ Ostrovia - Unia Tarnów Peter Ljung z prawej Tomasz Gapiński na czele WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia - Unia Tarnów. Peter Ljung z prawej. Tomasz Gapiński na czele
- Na razie nie podajemy nowych terminów - tłumaczy Piotr Szymański. - Nasza decyzja to logiczne następstwo wcześniejszych działań. Przypominam, że do tej pory odwołaliśmy wszystkie mecze sparingowe, a także zakazaliśmy do odwołania organizowania klubom treningów. Działamy krok po kroku. Obserwujemy i reagujemy stosownie do tego, co dzieje się w naszym kraju - wyjaśnia przewodniczący GKSŻ w rozmowie z polskizuzel.pl.

- Od poniedziałku zaczynamy rozmowy z klubami pierwszej i drugiej ligi. Oczywiście, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, ze względów bezpieczeństwa nie dojdzie do żadnego spotkania. Wszystko zrobimy zdalnie - zapewnia Szymański.

Główna Komisja Sportu Żużlowego jest także w stałym kontakcie z platformą Canal+, która nabyła prawa telewizyjne do rozgrywek pierwszej ligi. - Na bieżąco informujemy telewizję o naszych decyzjach i kolejnych planach. Nikt nie zgłasza zastrzeżeń do tego, co robimy. Mamy pełne poparcie. Wszyscy doskonale rozumieją sytuację, w której się znaleźliśmy - podkreśla.

- Pragnę też uspokoić kluby i kibiców, że na pewno zorganizujemy wszystko tak, by każdy przystąpił przygotowany do rozgrywek ligowych. Na razie nie ma jednak sensu o tym rozmawiać, bo wszyscy w kraju mamy zdecydowanie większe problemy - podsumowuje Szymański.

Wszystko wskazuje na to, że odwołana zostanie także inauguracja PGE Ekstraligi, ale i inne mecze oraz zawody zaplanowane w naszym kraju na kwiecień. Przypomnijmy, że start ligi miał nastąpić w pierwszy weekend kwietnia.

Nieco inaczej na tę chwilę wygląda sytuacja w innych krajach. Przykładowo we Francji liga żużlowa na razie jest kontynuowana. Brytyjczycy natomiast w sobotę zamierzają zainaugurować sezon turniejem Ben Fund Bonanza. Natomiast już za kilka dni ma się odbyć pierwszy mecz w ramach Premiership Supporters Cup.

Komunikat GKSŻ:

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARSCoV-2, Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o odwołaniu następujących zawodów:
- 1. runda DM I Ligi,
- 1. runda DM II ligi,
- eliminacje Złotego Kasku.

Nowe terminy powyższych zawodów zostaną podane w Komunikacie GKSŻ.

Przeczytaj także:
Bewley musiał się stawić na żądanie Belle Vue. Sparta uzbroiła swojego zawodnika w wiedzę
Stal Gorzów zamyka klub. Mocny apel Zmarzlika. Birkemose musiał zawrócić

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×