Żużel. Zdjęcia, które pokazują jak bardzo zmienił się poziom bezpieczeństwa. Fatalny wypadek Jana Staechmanna (foto)

Materiały prasowe / Carlo Pedersen / Fatalny wypadek Jana Staechmanna
Materiały prasowe / Carlo Pedersen / Fatalny wypadek Jana Staechmanna

Koronawirus sprawił, że sportowcy cierpią na nadmiar wolnego czasu. Część z nich wróciła do dawnych fotografii. Zdjęcia wypadku Jana Staechmanna z roku 1997 mogą mrozić krew w żyłach i pokazują jak poprawił się poziom bezpieczeństwa.

W tym artykule dowiesz się o:

Kibice sportu żużlowego, którzy zaczęli się interesować dyscypliną w ostatnich latach, mogą być przerażeni fotografiami udostępnionymi w social mediach przez Nicolaia Klindta (znajdują się na dole artykułu). Przedstawiają one wypadek Jana Staechmanna, który miał miejsce w Outrup w roku 1997.

Banda, w formie desek, została zniszczona na długości kilku metrów. Zawodnik leżący na kawałku drewna, który w tym przypadku zastępuje nosze. Do tego kibice znajdujący się kilkadziesiąt centymetrów od wydarzeń. Niewiele trzeba, aby znaleźli się oni na torze.

Te migawki pokazują, jak wiele zmieniło się w sporcie żużlowym na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Chociażby za sprawą band dmuchanych, które znacząco poprawiły poziom bezpieczeństwa.

Staechmann w tamtym wypadku złamał kilka żeber, miał zmiażdżony nadgarstek i mocno uszkodzone kręgi szyjne. Gdyby do niego doszło obecnie, być może wyszedłby z karambolu bez szwanku i był nawet w stanie wystartować w powtórce.

Biorąc pod uwagę skalę zniszczeń przedstawionych na zdjęciach, można nawet napisać, że Staechmann miał sporo szczęścia, bo wszystko mogło się skoczyć dużo gorzej. "Złamałeś w tym wypadku paznokieć?" - zaczął żartować na Twitterze Neil Middleditch, menedżer Poole Pirates, ale Duńczykowi ewidentnie nie było do śmiechu.

Najgorsze jest to, że ciągle na terenie Europy i poza jej granicami można znaleźć tory, które wyglądają tak jak ten w Outrup w roku 1997. Rywalizacja na nich jest igraniem z ludzkim życiem. Pozostaje tylko się cieszyć, że w Polsce dmuchane bandy stały się standardem.

Czytaj także:
Zdobył złoto i zniknął. Przypadkowy mistrz Polski
Szwecja trenuje w najlepsze, mimo pandemii koronawirusa

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Komentarze (12)
avatar
STAN-PRECZ Z CENZURĄ
11.04.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
komentarz usunięty 
avatar
ROT
11.04.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Panie Kuczera za to wasz poziom pisania i nie tylko to dno i 3 metry mółu 
avatar
Tomek z Bamy
11.04.2020
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Lukasz,pisz Ty lepiej o F1,bo zuzlu masz pojecie jak Olkowicz,Ryczel,Slak,Feddek,Cugowski i lamotte-"najwiekszy znawca speedwaya w Europie",ten ktory twierdzi ze Piotr Swist ma tytul IMP senior Czytaj całość
avatar
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina.
11.04.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Komentarz usunięty 
Jadzia Baza
10.04.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
"Zawodnik leżący na kawałku drewna, który w tym przypadku zastępuje nosze." moze bylo by warto zalozyc okulary zeby zobaczyc nosze a nie deski, pozdrawiam