KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. #MagazynBezHamulcow. Paluch nie będzie naprawiał band w Stali. Polska pójdzie na wojnę z FIM-em?

Stanisław Chomski bez Piotra Palucha, a Bartosz Zmarzlik bez brata i taty. Ważne osoby poza gorzowskim parkiem maszyn. Polska myśli o regulacji jedna liga dla jednego zawodnika - Samowolka może się dla nas źle skończyć - mówi Dawid Kownacki.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Stanisław Chomski udzielający rad Krzysztofowi Kasprzakowi WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Stanisław Chomski udzielający rad Krzysztofowi Kasprzakowi

Stanisław Chomski i Krzysztof Orzeł. Tak w reżimie sanitarnym będzie wyglądał okrojony sztab szkoleniowy Moje Bermudy Stali Gorzów. W parku maszyn zabrakło miejsca m.in. dla prezesa Marka Grzyba i kolejnego ważnego członka ekipy menedżerskiej - Piotra Palucha.

Trener powie m.in., że ani przez moment nie chodziło mu po głowie obejście przepisów i włączenie dawnego podopiecznego do sztywnej listy 50 osób, kosztem kogoś z obsługi technicznej, odpowiedzialnej np. za naprawę band.

Redukcja kontraktów w Gorzowie nie dotknęła za to tylko zawodników. - Zapytano mnie, czy byłbym w stanie zejść z uposażenia. Nie miałem z tym problemów. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku - wyjaśnił Chomski. Wcześniej o cięciach i porozumieniach ze swoimi pracodawcami otwarcie poinformowali inni koledzy po fachu menedżera Stali - Piotr Żyto, Marek Cieślak i Piotr Baron.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Chomski uchyli rąbka tajemnicy, czy nie miał obaw, że któryś z jego podstawowych zawodników wyłamie się z majowego aneksowania nowych stawek i gorzowianie podzielą los Fogo Unii Leszno. Tam do tej pory trwają targi z dwoma liderami - Emilem Sajfutdinowem i Piotrem Pawlickim

- Wyłożyliśmy wszystkim kawę na ławę. Świetnie, że Bartek Zmarzlik złożył parafkę pierwszy. Mistrz świata i kapitan drużyny dał reszcie jasny sygnał - wyjaśnił. W odniesieniu do najlepszego polskiego żużlowca Dariusz Ostafiński zagadnie trenera, jaki wpływ na Zmarzlika może mieć brak w parkingu podczas zawodów ojca i brata, a więc ludzi, którzy byli dotychczas dla niego największym oparciem.

W drugiej części programu połączymy się z Dawidem Kownackim. Piłkarz reprezentacji Polski i niemieckiej Fortuny Duesseldorf porówna dwa na pierwszy rzut oka skrajne światy: zieloną murawę i tor. Coraz mocniej słychać głosy, jakoby żużlowcy mieli zostać niedługo postawieni przez polską federację pod ścianą i dokonywać selekcji ligi, w której będą występować. Wedle zasady jedne rozgrywki, jeden zawodnik.

- Odradzałbym to rozwiązanie. Nie szedłbym na wojnę z FIM-em. Samowolka może się dla nas źle skończyć. Poza tym sami zawodnicy się na to nie zgodzą. Starty w kilku ligach, to większy zarobek - zauważy.

CZYTAJ TAKŻE: Rodzina Lindgrenów planuje poród i szuka lekarza, który da im komfort
CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w kopalniach. Byli zakażeni, a kazali im pracować

Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 21.05 ok. godz. 18:00

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×