KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Szansa dla młodych talentów. Będzie trzecia edycja Gdańsk Speedway Camp

Pandemia koronawirusa to utrudnienie nie tylko dla zawodowego sportu. Mocno cierpi szkolenie, gdyż młodzież nie ma jeszcze możliwości regularnej jazdy. Krystian Plech zorganizuje jednak trzecią edycję Gdańsk Speedway Camp.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Uczestnicy Gdańsk Speedway Camp Materiały prasowe / Uczestnicy Gdańsk Speedway Camp

W założeniu Gdańsk Speedway Camp to wydarzenie, podczas którego polscy miniżużlowcy mają okazję do rywalizacji oraz wspólnych treningów. W dwóch poprzednich edycjach organizowane były też spotkania z gwiazdami żużla, m.in. z Patrykiem Dudkiem. Zainteresowanie wydarzeniem jest rokrocznie coraz większe.

Wiadomo już, że trzecia edycja Gdańsk Speedway Camp odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia. - Nie wiadomo jeszcze które gwiazdy żużla tym razem nas zaszczycą swoją obecnością. Trwają rozmowy, jednakże wszystko jest uzależnione od kalendarza zawodników, który obecnie mocno się zmienia i z tego względu nie możemy od nikogo oczekiwać wiążących deklaracji - powiedział Krystian Plech, organizator wydarzenia.

Sezon miniżużla jeszcze nie ruszył. Na pewno jeśli ruszą rozgrywki, nie będzie tylu rund jak dotychczas. - Ze względu na sytuację i obostrzenia sanitarne zdajemy sobie sprawę, że szkolenie mocno ucierpi. Nic nie zastąpi regularnego szkolenia, jednakże nasz projekt pozwoli dzieciom ponownie potrenować pod okiem mistrza - stwierdził Plech.

- Cały czas monitorujemy sytuację w kraju i III edycja Gdańsk Speedway Camp odbędzie się na specjalnych warunkach, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów sanitarnych. Liczba osób będzie ograniczona, dostosowana do obowiązujących wytycznych. Wkrótce ruszą zapisy - podsumował menedżer.

Czytaj także:
Wiemy ile Motor zapłacił za Hampela
Ich celem jest zamknąć bramy stadionu przed koronawirusem

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Czy popierasz takie inicjatywy jak Gdańsk Speedway Camp?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • STALker III Zgłoś komentarz
  Bedzie ktoś z Wuuu Teeee Suuuu ? :)
  • yes Zgłoś komentarz
   "Nie wiadomo jeszcze które gwiazdy żużla tym razem nas zaszczycą swoją obecnością. Trwają rozmowy" - młodzi może przyjadą. Na bieżąco muszą zgodzić się organizatorzy,
   Czytaj całość
   zawodnicy, wysyłające kluby, rodzice... Nie będzie tak, że ktoś gwizdnie i zbiegną się ci, którzy zbiegnąć się powinni ;) A propos Krystiana Plecha - co słychać u Zenka?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×