Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Zmiany na "Skałce" w Świętochłowicach. Krzysztof Bas: Trochę się zazieleniło

Na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach zmiany widać gołym okiem. Skarpy się zazieleniły, wciąż trwają także prace mające na celu przygotowanie toru do jazdy. Niewykluczone, że pierwsze treningi odbędą się jeszcze w tym roku.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stadion w Świętochłowicach Materiały prasowe / TVP3 Katowice / Stadion w Świętochłowicach
Trwa remont "Skałki" w Świętochłowicach. Skarpy zostały zabiezpieczone przed osunięciem, posiana została także trawa. Stadion zaczął zmieniać się wizualnie.

- Trochę się zazieleniło. Urząd miasta stanął na wysokości zadania. Została zasiana trawa i wyrównane sektory. To wszystko prezentuje się lepiej - powiedział trener Śląska Świętochłowice, Krzysztof Bas, w rozmowie z TVP3.

Kolejnym etapem prac ma być m.in. przygotowanie toru do jazdy. Aby było to możliwe, konieczna jest odbudowa bandy. Na ten cel zbierane są fundusze w internecie.

- W mediach społecznościowych zapoczątkowaliśmy akcję "nie bądź d****, kup sobie słupek", która spotkała się z dużym odezwem. Zebraliśmy prawie 10 tys. zł i te pieniądze będą przeznaczone na zakup niezbędnych słupków do bandy - skomentował prezes klubu, Krzysztof Sichma.

Koszt montażu bandy ma wynieść około 150-160 tys. zł. W klubie liczą, że część tych wydatków weźmie na siebie miasto. W Świętochłowicach trwają starania, aby jeszcze w tym roku odbyły się pierwsze treningi na stadionie im. Pawła Waloszka.

Czytaj także:
- Karol Lejman z One Sport: Brak TSEC 2020 mógł oznaczać koniec tego cyklu
- Oceniamy siłę drużyn: Betard Sparta Wrocław marzy o złocie. Bez względu na cenę

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill


Zapoznaj się z ofertą CANAL+ [link sponsorowany]
Czy ligowy żużel wróci w przyszłości do Świętochłowic?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×