KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Skomentował wszystko, a teraz o tym opowie. Motowizja ma eksperta

Dziennikarz radiowy, znany sprawozdawca i publicysta Henryk Grzonka dołącza do grona ekspertów Motowizji. Będzie dzielił się swoją wiedzą podczas transmisji z 2. Ligi Żużlowej - informuje polskizuzel.pl.
WO
Walka zawodników w meczu Wilki - PSŻ WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Walka zawodników w meczu Wilki - PSŻ

Przez 34 lata relacjonował wydarzenia sportowe z całego świata. Współtworzył najstarszą sportową audycję w polskiej radiofonii - "Z mikrofonem po boiskach", a także takie programy jak "Kronika Sportowa", "Przy muzyce o sporcie" czy "Studio S-13".

Przez lata pracował w Radiu Katowice, relacjonował letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w kolarstwie, ponad 400 żużlowych imprez rangi mistrzowskiej, w tym prawie 200 turniejów Grand Prix.

- Przez ponad 30 lat pracowałem z mikrofonem w radiu, teraz czas na przygodę w telewizji. Będę opowiadał o żużlu w oparciu o moje doświadczenie i lata spędzone na stadionach, gdzie obserwowałem wielkich mistrzów i fascynujące wydarzenia - mówi Henryk Grzonka.

ZOBACZ WIDEO Pierwszy i ostatni rok w Unii. Jak nie będą go chcieli, poszuka innego klubu


W Motowizji Grzonka będzie wspierał młodszych komentatorów oraz wzbogacał meczowe studia swoją wiedzą i charyzmą w roli eksperta. - Z wielką przyjemnością wspieram ten nowy projekt, w momencie gdy nic nie muszę, a tylko mogę. Mogę i chcę bo wśród koleżanek i kolegów, którzy go tworzą, widzę wiele zaangażowania i świeżości - dodaje.

Grzonka to autor publikacji książkowych, między innymi pierwszej na świecie encyklopedii sportu żużlowego (Speedway – encyklopedia Katowice 1995). Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej, Klubu Dziennikarzy Sportowych oraz klubu dziennikarzy zrzeszonych pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM.

Zobacz także:
Poznaliśmy listę startową finału Złotego Kasku. Brakuje kilku gwiazd
- W PGE Ekstralidze obowiązkowe testy COVID-19 co dwa tygodnie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • NaturalBornLeader Zgłoś komentarz
  Ło Jezu tylko nie Grzonka. Jakbym nie znał nieudolności ludzi pracujących przy żużlu, to pomyślałbym, że to jakiś plan na obrzydzenie dyscypliny. Polski żużel powinien mieć
  Czytaj całość
  wpisany w status, że każdy mecz komentuje swoim poetyckim językiem Olkowicz z Korościelem, a w parkingu pracuje śmiejący się z czegoś, nie wiadomo z czego, ale robiący to przez całą transmisję - Michał Łopaciński.
  • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
   Niech Motowizja bierze Olkowicza i lamotte-"najwiekszego znawce speedwaya w Europie",tego ktory twierdzi ze Piotr Swist ma tytul IMP seniorow przeczytawszy wszystkie Tygodniki Zuzlowe
   Czytaj całość
   od A do Z. Duet ekspertow,znawcow i guru sportu zuzlowego nie do zastapienia w tym kraju.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×