Żużel. Polonia - Wybrzeże. W Bydgoszczy oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego

Punktualnie o godzinie 17:00 w Bydgoszczy, podobnie jak w innych miastach Polski, zawyły syreny alarmowe. W ten sposób oddano hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.
Dawid Borek
Dawid Borek
kibice w Bydgoszczy WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: kibice w Bydgoszczy

Los chciał, że dokładnie o godzinie 17:00, gdy zawyły syreny alarmowe, w meczu Abramczyk Polonii Bydgoszcz ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk mieliśmy przerwę spowodowaną upadkiem Rasmusa Jensena na pierwszym łuku.

Duńczyk wylądował na torze po tym, jak pociągnęło Kaia Huckenbecka. Sędzia Ryszard Bryła uznał, że Niemiec zawinił i to właśnie Huckenbecka wykluczył z 3. gonitwy. Po kraksie przerwa trwała kilka minut.

Dzięki temu kibice zgromadzeni na stadionie przy Sportowej mogli w pełni skupić się na oddaniu hołdu uczestnikom Powstania Warszawskiego. Gdy zawyły syreny, wszyscy wstali z krzesełek.

Godzina "W" to kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 2020 roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu powstania.