KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Orzeł - Ostrovia. Łodzianie wstali z kolan. Australijczycy zrobili swoje [NOTY]

Zawodnicy Orła Łódź przegrywali z Arged Malesa TŻ Ostrovia już ośmioma punktami, aby przebudzić się w najważniejszym momencie i zwyciężyć 52:38. Ostrowianie przegrali, a na domiar złego Grzegorz Walasek opuścił tor w karetce.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Rohan Tungate WP SportoweFakty / Adrian Skorupski. / Na zdjęciu: Rohan Tungate

Noty dla zawodników Orła Łódź:

Marcin Nowak 5. Bardzo dobry występ tego żużlowca. Jedynym zawodnikiem gości, który zdołał go pokonać, był Grzegorz Walasek. 25-latek imponował wyjściami spod taśmy i szybkością na trasie. Tak jeżdżącego Nowaka kibice w Łodzi chcieliby oglądać co tydzień.

Brady Kurtz 5+. Podobnie jak Nowak doznał tylko jednej porażki. Zdecydowanie zmazał plamę za kiepski występ na torze w Toruniu. W sobotę pojechał jak na ekstraligowe wzmocnienie przystało.

Daniel Jeleniewski 3+. Mimo dwóch zer trener Adam Skórnicki zaufał mu i dał kolejną szansę. W tym momencie nastąpiło jego przełamanie. Zaliczył dwa biegowe zwycięstwa, czym mocno przyczynił się do odrobienia przez Orła wszystkich strat. 

ZOBACZ WIDEO Crump był alternatywą dla Thomsena. Czy Stal rozważa, żeby odświeżyć z nim kontakt?

Hans Andersen 3. Podobnie jak Jeleniewski zaczął od zajęcia ostatniego miejsca. W kolejnych startach prezentował się solidnie. Na koniec uczestniczył w fatalnie wyglądającym upadku spowodowanym przez Grzegorza Walaska. Choć całość wyglądała koszmarnie, pozbierał się i wziął udział w powtórce.

Rohan Tungate 5. Łodzianie po kiepskim początku potrafili wstać z kolan i wyprowadzić kilka solidnych ciosów. Kontratak przeprowadził m.in. Tungate, który - nie licząc pierwszej serii - był nie do złapania na łódzkim torze. Australijczyk urasta do miana jednej z gwiazd eWinner 1. Ligi.

Mateusz Dul bez oceny. W pierwszym starcie nie opanował motocykla i wpadł w Kacpra Grzelaka, po czym zaliczył groźnie wyglądający upadek. Miał pojechać jeszcze raz - w biegu 8., ale nie pojawił się ostatecznie na starcie.

Piotr Pióro 2+. Dwukrotnie w pokonanym polu zostawił niedoświadczonego Kacpra Grzelaka. Trudno mieć większe zastrzeżenia do jego jazdy, poza porażką w biegu juniorskim z Sebastianem Szostakiem.

Aleksander Grygolec bez oceny. Zastąpił w 4. biegu Mateusza Dula i początkowo jechał nawet na trzeciej pozycji. Skapitulował po jednym z ataków Sebastiana Szostaka.

Noty dla zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovia:

Grzegorz Walasek 4. W momencie, gdy wydawało się, że wskoczył na właściwe tory, przytrafił mu się fatalnie wyglądający upadek. Na prostej przeciwległej zderzył się z Hansem Andersenem, przejechał jeszcze pół okrążenia, po czym położył się na torze, a pierwsze doniesienia mówiły o złamaniu nogi. Do tego momentu jechał skutecznie.

Tomasz Gapiński 3+. W swoim pierwszym starcie efektownie objechał łodzian, później jednak jego starty nie były tak dobre, co wykorzystywali zawodnicy gospodarzy. Tego doświadczonego zawodnika stać na skuteczniejszą jazdę.

Adrian Cyfer 4. Przed sezonem nie był pewny miejsca w składzie, teraz urasta do miana solidnego ligowca. W Łodzi był jednym z najskuteczniejszych zawodników swojego zespołu, choć zdarzyła mu się wpadka, jego występ należy ocenić pozytywnie.

Rafał Okoniewski 2. Po raz kolejny był najsłabszym ogniwem biało-czerwonych. Dwukrotnie dojeżdżał do mety na ostatniej pozycji, przy czym w jednym z biegów zapisał na swoim koncie punkt, w obsadzie zabrakło bowiem Dula. Na otwarcie zdołał wyprzedzić Daniela Jeleniewskiego.

Nicolai Klindt 2+. Sprawił zawód. O ile w pierwszym biegu odniósł zwycięstwo, o tyle w kolejnych nie był w stanie pokonać żadnego z rywali. W wyścigach z jego udziałem ostrowianie przegrali aż trzy wyścigi po 1:5.

Sebastian Szostak 3. Pewnie zwyciężył w swoim pierwszym starcie, a w kolejnym popisał się efektowną jazdą. Na dystansie zdołał dogonić i wyprzedzić Aleksandra Grygolca. Najskuteczniejszy junior w tym spotkaniu.

Kacper Grzelak 2-. W pierwszej odsłonie biegu młodzieżowego jechał przed Mateuszem Dulem. Po jego wykluczeniu ponownie dojechał do mety na trzeciej pozycji. W pozostałych wyścigach nie nawiązywał walki.

Jakub Krawczyk bez oceny. Po raz czwarty nie otrzymał swojej szansy od trenera Mariusza Staszewskiego.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czytaj także:
Orzeł - Ostrovia. Kraksa w Łodzi. Dul nic nie pamiętał, a dostał zgodę na jazdę
Polonia - Wybrzeże. Chwile grozy Rasmusa Jensena. Wygrał bieg z odpiętą łyżwą

Czy Arged Malesa TŻ Ostrovia potrzebuje wzmocnień?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×