KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Duże wydarzenie na gdańskim minitorze. Zawodnicy z czterech państw pojadą w finale Pucharu Europy

Siedemnastu zawodników z czterech państw znalazło się w obsadzie finału Pucharu Europy w klasie 85 cc, który odbędzie się 8 sierpnia na mini torze w Gdańsku. Nasz kraj będzie reprezentowało czterech żużlowców.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
rywalizacja miniżużlowców WP SportoweFakty / Na zdjęciu: rywalizacja miniżużlowców

Początkowo FIM Europe nominowało do gdańskiego finału żużlowców z siedmiu państw, jednakże ze względu na pandemię koronawirusa, do Gdańska ostatecznie nie przyjadą zawodnicy z Rumunii, Estonii i Norwegii. Dzięki temu inne kraje, m.in. Polska otrzymały dodatkowe miejsca. Chętnych na występ w Gdańsku było dużo więcej, liczba miejsc była jednak ograniczona.

- Na pewno chcielibyśmy aby zawodnicy z większej liczby państw mogli wystąpić w finale w Gdańsku, obecna sytuacja jest jednak bezprecedensowa. Z drugiej strony cała szesnastka nominowanych prezentuje wysoki poziom i zapowiada się bardzo ciekawe ściganie. Zawodów takiej rangi zawodów na minitorze w Gdańsku jeszcze nie oglądaliśmy - powiedział Krystian Plech, organizator wydarzenia.

Polskę będzie reprezentować czterech zawodników. Najlepiej tor zna Antoni Kawczyński, który na co dzień reprezentuje GKŻ Wybrzeże Gdańsk. Poza nim Polskę reprezentować będzie Mikołaj Krok z GUKS Speedway Wawrów, a także Kacper Halkiewicz i Paweł Caban z Włókniarza Częstochowa. Ten ostatni będzie rezerwowym.

Zawody w Gdańsku z względu na pandemię będą pierwszym turniejem miniżużlowym na terenie Polski w 2020 roku. Miejmy nadzieję, że mocno okrojony sezon nie wpłynie negatywnie na jakość szkolenia w naszym kraju.

Jest to też wyzwanie organizacyjne. - Bardzo dziękuję miastu Gdańsk i wszystkim sponsorom, takim jak Drutex, NDI S.A., Eltrox, Mercedes Benz Grupa Wróbel i wielu innych bez których organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa. Liczymy na to, że w tym szczególnym czasie będziemy mogli pasjonować się świetną walką na torze. Kto wie, może wśród zawodników którzy pojadą w Gdańsku zobaczymy przyszłych mistrzów świata - zauważył Krystian Plech.

Obsada:
1. Nicolai Heiselberg (Dania)
2. Rasmus Karlsson (Szwecja)
3. Julian Ploog (Niemcy)
4. Mikkel Andersen (Dania)
5. Antoni Kawczyński (Polska)
6. Isak Lundkvist (Szwecja)
7. Thomas King (Dania)
8. Victor Rask Sundboel (Dania)
9. Villads Luka Nogel Christiansen (Dania)
10. Mikołaj Krok (Polska)
11. Alfons Wiltander (Szwecja)
12. Anton Jansson (Szwecja)
13. Kacper Halkiewicz (Polska)
14. Hannah Grunwald (Niemcy)
15. Emil Rasmussen (Dania)
16. Manfred Zetterstroem (Szwecja)
17. Paweł Caban (Polska)

Czytaj także:
Prezes Motoru o postojowym i o kacu po Lambercie
Koronawirus u dziennikarzy Eleven

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Stali mówi o pracach na stadionie po pożarze rozdzielni


Czy Polak zdobędzie medal w Pucharze Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×