Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przedstawiciele KM-u o proteście PSŻ Poznań

Zespół Lazura Ostrów w niedzielnym wyjazdowym spotkaniu z PSŻ-em Poznań wywalczył punkt bonusowy mimo porażki. Nie jest jednak pewne to czy jedno oczko trafi na konto ostrowskiego zespołu.
Dawid Bilski
Dawid Bilski

Wynik meczu może zostać jednak zweryfikowany. Wszystko rozbija się o niedzielny występ Roberta Miśkowiaka w barwach Lazura. Rawiczanin dzień wcześniej miał zaplanowany start w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy w Gorican. Na Słowenię jednak nie dotarł z powodów zdrowotnych. - Już w czwartek będąc na Wyspach Brytyjskich źle się poczułem. Dopadła ma mnie grypa jelitowa. Miałem gorączkę i nie przyjmowałem nawet pokarmów - wyjaśnia Robert Miśkowiak.

Na szczęście żużlowiec Lazura poczuł się lepiej w niedzielę i wspomógł swój zespół w ważnym meczu ligowym w Poznaniu. Ostrowianie jak wiadomo przegrali 53:38, ale powinni zainkasować punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.

Gospodarze jednak zakwestionowali występ "Miśka" na poznańskim torze, powołując się na artykuł 16 ustęp 1 Regulaminu Sportu Żużlowego. Artykuł ten brzmi: "Zawodnik wyznaczony na zawody przez PZM nie może wziąć udziału w zawodach tej samej lub niższej rangi wg art. 4 od dnia poprzedzającego do dnia następującego po zawodach, na które został wyznaczony, chyba, że dostał zgodę PZM na inny start w tym okresie".

Całej sytuacji nie może zrozumieć sam żużlowiec ostrowskiej drużyny. - Zachorowałem i udałem się do lekarza, od którego otrzymałem zwolnienie L4. Kiedy miałem wyjeżdżać na zawody poinformowałem przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego o mojej sytuacji i że rezygnuję ze startów ze względu na mój stan zdrowia. Miałem wykupioną licencję na ten turniej. Chciałem jechać do Gorican, reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Europy i awansować do finału. Niestety mój stan zdrowia mi na to nie pozwolił - informuje Miśkowiak.

- Robert Miśkowiak przesłał zwolnienie L4 do Polskiego Związku Motorowego, a także do przedstawicieli Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Z argumentacji działaczy PSŻ-u Poznań wynika, że zawodnik ten nie miał prawa startować w niedzielę. Zwolnienie L4 automatycznie powinno anulować powołanie na start w Gorican. To jest niemożliwe, żeby zawodnik, który jest na zwolnieniu lekarskim, na którym nie może czynnie uprawiać sportu miałby jechać w zawodach - dodaje Paweł Stangret, kierownik Klubu Motorowego Ostrów. - Tylko w Polsce można się spotkać z taką złośliwością ludzi - dorzuca Miśkowiak.

Po złożonym proteście przez kierownictwo, PSŻ-u, arbiter spotkania Józef Piekarski poinformował, że będzie on rozpatrzony przez władze GKSŻ. Komu ostatecznie zostanie dopisany 1 punkt w tabeli przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych kilku dni.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (49):

 • skorpıon Zgłoś komentarz
  do speedbolkmo na twoım mıejscu bym tak nıe rozpaczal w drugıej lıdze bedzıe wam latwıej kombınowac w tym jestescıe najlepsı!!! jak nıkomu nıc nıe udowodnıono to nıech wası
  Czytaj całość
  dzıalacze zloza sprawe do sadu napewno wygracıe ı dostanıecıe te nıeslusznıe zabrane pıenıadze z odsetkamı!!!! a moze sady tez dzıalaja na wasza szkode???? kurcze chyba caly swıat sıe uwzıal na wasz bıedny klub ale mam akurat wolne 50zl to przeleje wam na konto w koncu trzeba sobıe pomagac!!! pamıetam ze tacy pseudo kıbıce jak ty od wıelu lat na forach napınaja sıe ze malo co nıe popekaja czekam na ta ekstralıge w ostrowıe ale chyba tylko drugıej sıe doczekam!!! a te 50 dych ode mnıe dajcıe mıskowıakowı bedzıe mıal na zwolnıenıe lekarskıe jak znow zajdzıe potrzeba!!!! pozdrowıonka!!!!
  • speedbolKMO Zgłoś komentarz
   Tak głupich i durnych przepisów jakie są w polskim speedwayu niema nigdzie na świecie.Najwyższy czas to zmienic.Rozdarte ego to macie w tym waszym biednym PŚŻ ecie.Nie masz pojęcia o
   Czytaj całość
   kulisach tzw. afery Łapówkowej to lepiej nic na ten temat nie pisz,-zresztą nikomu a na pewno klubowi KMO nic nie udowodniono więc gdzie jest te 300 tys.które zapłaciliśmy tytułem kary za coś co nie było.Może była by to dobra pora aby coś z tego trzeba buło zwrócic cierpiącemu na brak kasy Lazurowi?!!!Zgadzam się z komentarzem ff.
   • 521 Zgłoś komentarz
    Pisze napisane, że ma L4, a jedzie dzień potem.Coś tu nie gra.Ostrów teraz wam baraże zostały.Pozdro.
    • skorpıon Zgłoś komentarz
     Bıedny ostrow az mı was zal jak nıe udaje wam sıe kupıc spotkanıa to zalatwıacıe lewe l4 ı tylko kombınacje mam nadzıeje pojedzıecıe w 2 lıdze bo wstyd ze takı klub ıstnıeje w
     Czytaj całość
     sporcıe zuzlowym wszystko co zle ze stadıonow pılkarskıch przenosıcıe na zuzlowe areny!!! jedna afera za druga a jaka awantura jak ktos sıe powola na przepısy ı regulamın tragedıa w koncu w ostrowıe macıe swoje zasady prawda????skorpıony ı tak zostana w pıerwszej lıdze czy bedzıe bonus czy nıe a wası nıeudolnı dzıalacze moze oducza sıe wıecznych kombınacjı dobrze ze nıe udalo wam sıe mımo oszustwa wygrac meczu bo wtedy znow byla by afera na cala polske gdyby te punkty wam odebralı!!! mam gdzıes ten punkt bonusowy wsadzcıe go sobıe w wasze rozdete ego!!! a dzıalaczy nauczcıe czytac regulamıny nıech sıe chocıaz tego naucza jak nıe potrafıa nıc ınnego pretensje mıejcıe do sıebıe a nıe do calego swıata!!!! pozdrawıam wszystkıch prawdzıwych kıbıcow!!!!!
     • obiektywny Zgłoś komentarz
      Widać, że nigdy nie mieliście grypy jelitowej. Gdyby ją miał faktycznie to by z ledwością się ruszał bo tak by go wszystko napierda... Skoro w sobote ją jeszcze miał to nie mógł
      Czytaj całość
      nagle w niedziele byc zdrowy. Zwykła ściema Miśkowiaka. Jak chcesz ściemniać to najpierw zorientuj się o czym chcesz mówić, a pozniej mów bo robisz z siebie posmiewisko swoja niewiedza Misiu.
      • Zyzio PSŻ Zgłoś komentarz
       Szczerze mówiąc to mnie też to L4 śmierdzi... ale wstyd mi za zarząd! leżącego się nie kopie! wygraliśmy, w ładnym stylu utrzymaliśmy się w lidze... a wy jeszcze biedne KMO
       Czytaj całość
       próbujecie rozszarpać jak hieny! Jako kibic chcę przeprosić kibiców Ostrowa, i myślę, że 99% Skorpionów się podpisze pod moim zdaniem.
       • kibic z gniezna Zgłoś komentarz
        smieszne kierownictwo skorpionow,wstyd
        • ul Zgłoś komentarz
         Tylko w Polsce można się spotkać z taką złośliwością ludzi - dorzuca Miśkowiak. Tylko w Polsce człowiek tak szybko zdrowieje!!! Ale komedia chciałem reprezentować kraj...buha
         Czytaj całość
         hahahhaha...Chciałem ale nie mogłem...L4
         • Skorpion Zgłoś komentarz
          L 4 Miśka i ta cała sytuacja z zatruciem jelitowym jest dla mnie śmieszna. Jakby był honorowy to by nie pojechał w sobotę i też w niedzielę , ale myślę, że zarząd KMO wiedział że
          Czytaj całość
          Misiek pojedzie zniezgodnie z regulaminem i chciało za wszelką cenę (chyba jakimś cudem) wygrać u nas bo to dawało jeszcze szanse na utrzymanie sie w lidze. Zaryzykowali i nie udało im sie to. Za bardzo nie dziwię się , że takie coś próbowali zrobić bo cały czas mam w pamięci sprawę przekupstwa Ferjana (gdy reprezentował wtedy Stal G.) żeby zawalił mecz i dał KMO awans do e-ligi. Po tym incydencie bardzo nadszarpnęli swoją reputację i stracili sporo zaufania. Tak jest prawda.
          • gieniu Zgłoś komentarz
           Widzieliście dzisiaj Ostrowiacy inteligentne wypowiedzi panów Gomólskiego i Stachyry (a zwłaszcza tego pierwszego) dla Tvk Proart?Normalnie klasa światowa!!!!
           • ff Zgłoś komentarz
            IME -ranga międzynarodowa- śmiechu warte . To są zawody prezesa PZM Witkowskiego szefa EUM ,te zawody zawodnikom bokiem już wychodzą. A Szymański i GKSŻ też je popiera - wiadomo ta sama
            Czytaj całość
            klika . Jak mają karać zawodników za takie nędzne zawody , to niech w przyszłym roku Polacy zbojkotują te prywatne zawody Witkowskiego ,i co wtedy panie Szymański??? , czym się wykaże prezio Witkowski .
            • ZABA-PSŻ Zgłoś komentarz
             Po co się denerwowć. Fakt, zagranie nie jest sportowe, ale ktoś te przepisy ustalił, zatem powinny być przestrzegane. Najważniejsze, że prawdziwi kibice wciąż chcą chodzić na mecze
             Czytaj całość
             żużlowe. Ostrów walczcie do końca. Do zobaczenia. Wielkopolanie razem na dobre i na złe.
             • Do Obrońców Uciśnionych!!! Zgłoś komentarz
              Jeżeli w Związku leży zwolnienie to jest ok! Ale jeżeli nie to musi posiadać zawodnik zgodę na start nie uczestnicząc wcześniej w zawodach rangi narodowej. Przecież Miśkowiak nie jest
              Czytaj całość
              z cukru i by się nie rozpuścił jakby objechał zawody w Goric i przyjechał na zawody do Poznania. Przypominam że zawodnicy PSŻ wrócili rano do Poznania z Łotwy i jechali, czyli można i nie trzeba opowiadać o chorobie tylko zacisnąć zęby i jazda. Niestety Pan Miśkowiak to gwiazda /niestety przebrzmiała, ile wpakował w tego dziada Dworakowski kasy to do dziś wszyscy w Lesznie się śmieją, chyba przekracza to budżet obecny KMO/ ktorej poprostu się nie chciało i tyle na ten temat. Działacze KMO myśleli że nikt tego nie zauważy, niestety peszek, te gamonie z Poznania to wykryły. Pozdrawiam normalnych.
              Zobacz więcej komentarzy (36)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×