KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Unia - Orzeł. Liderzy robią swoje, a Orzeł wreszcie sięgnął po zwycięstwo na wyjeździe [NOTY]

Mecz pomiędzy Unią Tarnów a Orłem Łódź (39:49) był chyba najdziwniejszym, jaki odbył się w tym roku na żużlowych torach. Nie brakowało upadków, ostrzeżeń, kartek, taśm, a zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna z Łodzi.
Michal Juraszek
Michal Juraszek
Norbert Kościuch na prowadzeniu WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Norbert Kościuch na prowadzeniu

Noty dla zawodników Unii Tarnów:

Kim Nilsson 4+. Dobry występ Szweda, który był liderem Jaskółek. W każdym biegu walczył i zapisywał na swoim koncie punkty, jednak w kluczowych momentach zabrakło z jego strony błysku, który być może pozwoliłby na odwrócenie losów spotkania.

Daniel Kaczmarek 2+. Zaczął bardzo dobrze, bo od trójki, jednak później zaczęły się schody. Wyglądał lepiej niż na początku rozgrywek, ale nadal brakuje pewności w jego jeździe. Pod koniec meczu zastąpił go Mateusz Cierniak, więc start w tych zawodach zakończył na trzech występach.

Michał Gruchalski 2-. Bardzo słaby występ w jego wykonaniu. Pod nieobecność Petera Ljunga liczono, że pokaże wysoką formę, a niestety zaliczył rozczarowujące zawody. Zaczęło się od upadku i wykluczenia, później brakowało prędkości, a na koniec kolejne wykluczenie, po tym, jak sfaulował Aleksandra Grygolca.

ZOBACZ WIDEO Unia nie zdenerwowała Smektały aneksem. Będzie rozmawiał o nowym kontrakcie

Artur Mroczka 3. Starał się, przywoził punkty, w zasadzie był jednym z jaśniejszych punktów tarnowskiej drużyny, jednak brakowało zwycięstw w jego wykonaniu. Otrzymał także ostrzeżenie i żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a jego łączny dorobek punktowy nie zwala z nóg. Przeciętny występ.

Ernest Koza 2+. Wiele razy w tym sezonie pozytywnie zaskakiwał, jednak tym razem tak nie było. Nieźle zaczął, jednak później zaliczył defekt i taśmę. Z pewnością oczekiwano od niego więcej.

Przemysław Konieczny 3. Znakomicie rozpoczął, zdobywając 3 punkty w biegu młodzieżowym, później przywiózł także dwójkę. Dość pozytywny występ, chociaż na minus upadek i wykluczenie w 13. biegu.

Mateusz Cierniak 3. Można było od niego oczekiwać nieco więcej, jednak przywiózł kilka punktów. Na pewno żałuje wykluczenia w 13. biegu, które postawiło Unię w bardzo trudnym położeniu.

Dawid Rempała bez oceny. Nie startował. 

Noty dla zawodników Orła Łódź:

Norbert Kościuch 4. Dobry występ tego zawodnika. Jechał trochę w kratkę, przeplatał znakomite biegi ze słabszymi, jednak zdobył łącznie 8 punktów i przywiózł dwa ważne indywidualne zwycięstwa. Zrobił swoje.

Aleksandr Łoktajew 5. Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodnika zza naszej wschodniej granicy. Oprócz problemów sprzętowych w swoim drugim biegu, w innych startach był bezbłędny. Widać, że jest w formie.

Rohan Tungate 5. Tradycyjnie był liderem zespołu. Widać, że to zawodnik, który jest absolutnie w ekstraligowej formie. Szkoda upadku, kiedy jechał po podwójne zwycięstwo z Hansem Andersenem. Był to w zasadzie jego jedyny błąd. Poza nim Australijczyk był nieomylny, imponując szybkością.

Hans Andersen 3. Nie zaliczył być może imponującego występu, ale potrafił wygrać bieg i dołożyć kilka punktów do dorobku drużyny. Na pewno nie zawiódł. 

Marcin Nowak 5-. Minus za zero w pierwszym starcie, później prezentował się naprawdę dobrze i był jednym z ojców sukcesu łodzian w Tarnowie. Pewna jazda i dwucyfrówka na jego koncie.

Piotr Pióro 1+. Słaby występ młodzieżowca Orła. Defekt, wykluczenie i tylko jeden zdobyty punkt. 

Aleksander Grygolec 2. Nienajlepszy występ juniora łódzkiej drużyny, lecz na uwagę zasługuje jego postawa w 12. biegu, kiedy wiózł za swoimi plecami Michała Gruchalskiego, który sfaulował go i został wykluczony z powtórki.

Mateusz Dul bez oceny. Nie startował  

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja 

Zobacz także: Żużel. Bartosz Zmarzlik: Cierpliwie czekałem, aż wrócę, bo nikt nie lubi dostawać piachem w twarz [WYWIAD]

Zobacz także: Żużel. Anders Thomsen jest już dogadany ze Stalą! Duńczyk podpisze dwuletni kontrakt i pojedzie w Grand Prix

Czy zgadzasz się z naszymi ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×