Żużel. DMPJ. Gospodarze zdecydowanie lepsi od rywali [RELACJA]

Zwycięstwem gospodarzy zakończyła się 2. runda DMPJ, która rozgrywana była na torze w Grudziądzu. Najlepszy był Denis Zieliński, który przegrał dopiero w swoim ostatnim biegu.

Dawid Lis
Dawid Lis
Denis Zieliński i Robert Kościecha WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Denis Zieliński i Robert Kościecha
Od początku z problemami musiała zmagać się ekipa z Bydgoszczy. Najpierw na zawody do Grudziądza nie dojechał Mateusz Jagła, który miał awarię busa, a następnie po upadku w swoim pierwszym starcie wycofał się Mateusz Błażykowski. W miarę możliwości ich miejsce zajmował Wiktor Przyjemski, jednak kilka wyścigów i tak musiało się odbyć w trzyosobowym zestawieniu. Mimo tych problemów pozostali juniorzy Abramczyk Polonii Bydgoszcz spisywali się przyzwoicie, a nawet dobrze. Dopiero w czwartej serii startów dopadł ich kryzys i wywalczyli zaledwie "oczko". Ostatecznie drużyna zdobyła 28 punktów, a po 10 uzyskali Tomasz Orwat i Przyjemski.

Najwięcej problemów na grudziądzkim torze miał Amadeusz Szulist, który tylko raz dojechał do mety i był na ostatnim miejscu. Jego jazda zdecydowanie utrudniła kolegom ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk walkę o wyższe miejsca, choć pozostali młodzieżowcy tego klubu na pewno ambitnie walczyli. Najlepszy w tym zespole okazał się Alan Szczotka, który wywalczył 12 punktów, wygrywając przy tym dwa wyścigi. Ta druga "trójka" była w ostatnim wyścigu dnia, a dzięki temu to gdańszczanie awansowali na drugie miejsce w tym turnieju.

Najskuteczniejsi na własnym owalu okazali się młodzieżowcy MrGarden GKM-u Grudziądz, a ich liderem był Denis Zieliński, który dopiero w ostatnim wyścigu przyjechał za Szczotką, a w pozostałych był niepokonany. Najsłabsi w tych zawodach okazali się natomiast juniorzy z Torunia, którzy w sumie wywalczyli tylko 21 punktów.