KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Nie będzie Piotra Żyto w Wybrzeżu Gdańsk. Mocna riposta na plotki

- Takich rzeczy w ogóle nie powinno się robić - grzmi Piotr Żyto, którego nazwisko w ostatnich dniach przewinęło się w kontekście Zdunek Wybrzeża Gdańsk. - To nieprawda - odpowiada trener RM Solar Falubazu Zielona Góra.

Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Żyto Materiały prasowe / Stelmet Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Piotr Żyto
- Ktoś wkleił sobie moje nazwisko i dopasował do swojego artykułu, a to nie jest prawda. Takich rzeczy w ogóle nie powinno się robić. Nikt do mnie nie zadzwonił i nie zapytał. To pseudodziennikarstwo. Prosiłbym, by takich rzeczy nie robić - mówi Piotr Żyto.

Doniesienia o możliwych przenosinach trenera Żyto z RM Solar Falubazu Zielona Góra do Zdunek Wybrzeża Gdańsk od początku były zdumiewające z kilku powodów. Jednym z nich był fakt, że szkoleniowiec ma jeszcze ważną umowę na sezon 2021, o czym mówił WP SportoweFakty Wojciech Domagała, prezes zielonogórskiego klubu.

- Bardzo się cieszę, że Piotr Żyto dołączył do naszej drużyny. Mamy dwuletnią umowę i jestem w pełni przekonany, że dokonaliśmy przed tym sezonem dobrego wyboru. Daliśmy mu wolną rękę, zaufaliśmy, a on odpłacił tym samym i świetną pracą. Rzeczywiście, te kwestie zostały przez trenera bardzo dobrze poukładane - tłumaczył Domagała.

Druga sprawa jest taka, że RM Solar Falubaz nie zamierza wypuszczać trenera, który wyprowadził drużynę na prostą. Zielonogórzanie jadą bardzo dobry sezon (znacznie powyżej oczekiwań), Żyto zrobił porządek z torem, a nade wszystko jest chwalony przez żużlowców RM Solar Falubazu.

Wiadomo zatem, że Piotr Żyto w sezonie 2021 będzie prowadził RM Solar Falubaz. Kogo będzie miał do dyspozycji? To na ten moment pewna niewiadoma. Z klubem do tej pory łączyło się Mateja Zagara, na celowniku miał znaleźć się też Jason Doyle. Do Moje Bermudy Stali Gorzów ma z kolei odejść Martin Vaculik.

Zobacz też:
Żużel. Piotr Żyto: Pawlicki staje się Pedersenem polskiego żużla
Żużel. Falubaz jeszcze nie składa broni. Żyto ma już w głowie koncepcje składu na Leszno

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Termińska, Krakowiak, Murawski, Orkiszewska i Janiszewski gośćmi Galewskiego!


Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×