KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Piotr Lis udźwignął ciężar półfinału w Gorzowie [RANKING]

Poprowadzenie meczu Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław nie było łatwym zadaniem dla sędziego Piotra Lisa, który jednak udźwignął ciężar tego półfinału. Artur Kuśmierz w Lesznie sprawnie zareagował na zmiany atmosferyczne.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
mecz Stal - Sparta WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: mecz Stal - Sparta
Fogo Unia Leszno - RM Solar Falubaz Zielona Góra. Mecz prowadził Artur Kuśmierz. - Można tutaj pochwalić sędziego za to, że przeprowadził sprawnie te zawody w momencie rozpoczęcia opadów deszczu, rezygnując z równania toru po 10. i 13. wyścigu, co pozwoliło na sprawne odjechanie zawodów i ich ukończenie. Ponadto w spotkaniu nie działo się nic kontrowersyjnego - mówi nam szef arbitrów Leszek Demski. OCENA: 6.

Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław. Mecz prowadził Piotr Lis. - W tym meczu działo się dużo więcej. W drugim biegu bezdyskusyjnie wykluczony został Czugunow, a Curzytek upadł już po przerwaniu biegu. Dobrze. że sędzia go dopuścił. W powtórce tego biegu prawidłowo ostrzeżenie otrzymał Karczmarz. W 10. wyścigu wina Iversena była bezdyskusyjna, nie było szans by zaliczyć punkty Curzytkowi, bo upadł w tym samym momencie. Nieprzyznanie punktów było decyzją prawidłową. Dodatkowo wszystkie upomnienia były prawidłowe - mówi Demski.

- Dużo mówiło się o torze, tu należy pamiętać że było trzyosobowe jury. W trakcie zawodów robiono z nawierzchnią co się dało, użyto nawet warunkowo szyny hydraulicznej, która została dodatkowo dopuszczona. Sprawa dopuszczenia zawodników kontuzjowanych, to natomiast ewidentne błędy lekarza i jego odpowiedzialność, sędzia choćby stawał na głowie nic nie może zrobić - wyjaśnia Leszek Demski. OCENA: 6.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi 2020:

Miejsce Sędzia Mecze Średnia not
1. Paweł Słupski 11 5,73
2. Krzysztof Meyze 15 5,67
3. Piotr Lis 10 5,65
4. Michał Sasień 10 5,55
5. Artur Kuśmierz 8 4,88
6. Remigiusz Substyk 5 4,60

SKALA OCEN: 6 - bezbłędnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Czytaj także: 
Kłótnia o tor Stali 
Stępniewski mówi o kompromitacji

ZOBACZ WIDEO Limitery miały doprowadzić do oszczędności, ale poszło to w drugą stronę
Czy Piotr Lis zasłużył na maksymalną ocenę za mecz Stal - Sparta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • kazik Zgłoś komentarz
  Ponieważ w tym meczu nie jeździł Włókniarz to sędzia Lis nie popełniał błędów. Prywatnie za to, że skrzywdziłeś nie raz mój klub w tym sezonie, nigdy Ci tego Panie Lis nie
  Czytaj całość
  wybaczę.
  • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś komentarz
   Wypadało by sprawdzić, czy lekarz był powiadomiony o badaniu przed meczem Gleba Czugunowa, czy te badania robił tylko Klub wrocławski nie korzystając z konsultacji lekarza zawodów. Co do
   Czytaj całość
   Iversena, lekarz wydał prawidłową diagnozę co potwierdziło badanie w Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Napiszę jeszcze raz, lekarz nie ocenia wypadku, a ocenia zdrowie zawodnika.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×