Żużel. Oficjalnie: Orzeł Łódź odsłania kolejne karty. Piotr Pióro i Władimir Borodulin zostają w drużynie

Orzeł Łódź w przedostatnim dniu okienka transferowego przedstawili kolejnych zawodników, którzy w sezonie 2021 nadal reprezentować będą barwy Orła Łódź. Są nimi Piotr Pióro, Władimir Borodulin oraz młodzieżowcy.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Piotr Pióro w kasku żółtym WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Piotr Pióro w kasku żółtym
Władimir BorodulinPiotr Pióro, Ben Ernst, Mateusz Dul oraz Aleksander Grygolec przedłużyli kontrakty z Orłem Łódź i w sezonie 2021 będą reprezentować tę ekipę w rozgrywkach eWinner 1. Ligi.

Borodulin w tym roku nie wystąpił w ani jednym meczu Orła. 28-latek startował tylko w lidze rosyjskiej. Reprezentował barwy Turbiny Bałakowo, w barwach której wykręcił średnią biegową równą 2,700 i był najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek.

Dla Piotra Pióro miniony sezon był ostatnim w roli młodzieżowca. 21-latek z pewnością wymagał od siebie zdecydowanie lepszej postawy, bowiem w czternastu spotkaniach zdobywał 0,907 pkt/bieg. Mimo tego wychowanek Unii Tarnów dostał kolejną szansę i w przyszłym roku będzie mógł startować na pozycji zawodnika do 24. roku życia w łódzkim klubie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Ben Ernst w roku 2020 został wypożyczony do Wolfe Wittstock. 17-latek wystartował w ośmiu meczach, po których może pochwalić się średnią 1,091 pkt/bieg. Teraz młody Niemiec wraca do Orła, gdzie podobnie jak Pióro, może jeździć jako zawodnik U24.

Mateusz Dul i Aleksander Grygolec to młodzieżowcy, przed którymi jeszcze kilka lat startów w roli juniora. Ten rok pokazał, że w przyszłości mają szansę stać się solidnymi zawodnikami.

W kadrze Orła Łódź znajdują się także Aleksandr Łoktajew, Norbert Kościuch i Marcin Nowak. Z klubu najprawdopodobniej odejdzie Rohan Tungate, który jest blisko transferu do Unii Tarnów.

Zobacz także:
Żużel. Oficjalnie: Przemysław Pawlicki przedłużył kontrakt z MrGarden GKM-em Grudziądz
Żużel. Niels Kristian Iversen nie zrobił kroku w tył. Rola lidera w Unii Tarnów ma mu pomóc

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Orzeł Łódź awansuje do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×