Żużel. Transfery. Wolfe Wittstock buduje kadrę. Niemcy postawili na młodego Australijczyka

Młody zawodnik z Australii Fraser Bowes został kolejnym zawodnikiem Wolfe Wittstock. Dla urodzonego w 2001 roku zawodnika będzie to pierwsza szansa na pokazanie się w Europie.

Michał Gałęzewski
żużlowcy Wolfe Wittstock WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: żużlowcy Wolfe Wittstock
19-latek obecnie ściga się w Australii. Ostatnie zawody odjechał 14 listopada w Gillman. W rundzie zasadniczej prezentował się z bardzo dobrej strony zdobywając 8 punktów w 4 biegach mimo jednego wykluczenia. W finale był już trzeci, a zwyciężył Dakota Ballantyne. W lutym natomiast Australijczyk zajął 4. miejsce w mistrzostwach Zachodniej Australii.

Niemcy liczą na to, że Fraser Bowes będzie miał dobre zaplecze. Jak poinformowało Wolfe Wittstock, żużlowiec otrzymuje wsparcie od Taia Woffindena i Jasona Crumpa. Jest również dobrym przyjacielem Bena Ernsta, który ma być ponownie gościem w Wolfe Wittstock.

Fraser Bowes jest drugim Australijczykiem, po którego sięgnęło Wolfe Wittstock. Wcześniej drużyna z Brandenburgii podpisała kontrakt z Jye Etheridgem. Kontrakty tam mają też podpisane inni obcokrajowcy - Marcin Kościelski czy Brytyjczyk Jack Smith.