Żużel. Taktyka Lokomotivu Daugavpils. Drużyna kompletna. Łotysze z mnóstwem opcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow
zdjęcie autora artykułu

Lokomotiv Daugavpils to największy faworyt rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Łotysze dysponują silną i wyrównaną kadrą. Ich atutem mogą okazać się juniorzy.

Analiza taktyczna Lokomotivu Daugavpils przygotowana przez portal WP SportoweFakty.

***

Lokomotiv dość pechowo spadł z eWinner 1. Ligi. Łotyszom zabrakło szczęścia w końcówce sezonu, ale w przyszłym roku spróbują wrócić na zaplecze PGE Ekstraligi.

W trakcie przerwy zimowej w zespole doszło do niewielu zmian - w zasadzie roszady nastąpiły tylko na pozycjach obcokrajowców. Zakontraktowano Hansa Andersena i Tomasa H. Jonassona. Duńczyk może okazać się gwiazdą rozgrywek oraz czołowym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej. Jeszcze nigdy nie startował w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

Andersen, jak i drugi z obcokrajowców Tomas H. Jonasson mogą być pewni miejsca w składzie. Trener Nikołaj Kokin ma jednak szerokie pole manewru. Może rotować numerami startowymi swoich zawodników w zależności od przeciwników. My Duńczyka postawiliśmy pod numerem 9, a Szwed otrzymał "11". To ta dwójka otworzyłaby mecz dla łotewskiego zespołu i istnieje duża szansa, że to Lokomotiv prowadziłby po pierwszym wyścigu.

Po kolejnym przewaga mogłaby być jeszcze większa. Zespołowi z Dyneburga zazdrościć młodzieżowców może wiele polskich drużyn, nie tylko tych drugoligowych. Liderem formacji juniorskiej wydaje się być Francis Gusts, ale mocno naciskają go Daniłł Kołodinski, Ricards Ansviesulis czy Ernest Matjuszonok.

Zresztą niewykluczone, że więcej niż dwóch juniorów Lokomotivu będzie znajdować się w składzie na poszczególne mecze. Ostatnie lata nie są najlepsze dla Kjastasa Puodżuksa. My doświadczonego Łotysza ustawiliśmy pod numerem 12, ale może on być zastępowany przez zdolnych młodzieżowców.

Atutem Lokomotivu jest także pozycja zawodnika do lat 24. Oleg Michaiłow znajdował się na liście życzeń wielu klubów pierwszoligowych. W drugiej lidze może należeć do czołówki, a w odwodzie jest jeszcze utalentowany Marko Lewiszyn. Pewny miejsca w składzie, po udanym sezonie, powinien być także kolejny z wychowanków - Jewgienij Kostygow.

Skład Lokomotivu Daugavpils: 9. Hans Andersen 10. Oleg Michaiłow 11. Tomas Jonasson 12. Kjastas Puodżuks 13. Jewgienij Kostygow 14. Francis Gusts 15. Ricard Ansviesulis/Ernest Matjuszonok/Danił Kołodiński

Zobacz także: Karierę zakończył wielki żużlowy pechowiec Zobacz także: Stal Gorzów chce zainwestować w sprzęt

Źródło artykułu:
Które miejsce zajmie Lokomotiv Daugavpils?
1
2
3
4
5
6
7
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)