Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Cegielski nadal walczy o pieniądze dla rodziny Tomasza Jędrzejaka. Mówi o wielkim skandalu

Od śmierci Tomasza Jędrzejaka minęły już ponad dwa lata, a rodzina zawodnika, przy wsparciu Krzysztofa Cegielskiego, nadal walczy o pieniądze, które wychowanek Iskry Ostrów zarobił na torze. - Mamy do czynienia ze spychologią - mówi nam Cegielski.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Tomasz Jędrzejak i Krzysztof Cegielski Spotkanie na meczu Sparty WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Tomasz Jędrzejak i Krzysztof Cegielski. Spotkanie na meczu Sparty.
14 sierpnia 2018 roku żużlowe środowisko przeżyło szok po informacji o samobójczej śmierci Tomasza Jędrzejaka. - Doskonale pamiętam, że na pogrzebie Tomka wszyscy mieli usta pełne wielkich słów. Kiedy sobie teraz to przypominam, to aż wychodzę z siebie. Dlaczego? Bo później tych ludzkich odruchów już nie widziałem - mówi nam Krzysztof Cegielski, szef stowarzyszenia żużlowców "Metanol".

- Tomka nie ma z nami już ponad dwa lata, a my ciągle rozmawiamy o pieniądzach, które należą się jego rodzinie. Zawodnik zarobił je na torze. Powiem szczerze, że ta walka ciągle trwa, a czuję się w niej nieco osamotniony. O zadłużeniu wiedzą wszystkie osoby decyzyjne w Polsce, a faktycznej pomocy nie otrzymujemy, choć było wiele różnych obietnic. Dla mnie sytuacja w takich przypadkach jest czytelna. Coś jest załatwione lub nie jest - tłumaczy Cegielski.

Cegielski podkreśla, że lista dłużników jest długa, ale nazw klubów nie podaje. Dodaje jednak, że zobowiązania pochodzą nie tylko z czasów, kiedy Jędrzejak jeździł w Stali Rzeszów prowadzonej przez Ireneusza Nawrockiego. Szef stowarzyszenia "Metanol" informuje również, że z byłym szefem rzeszowskiego klubu nie ma obecnie żadnego kontaktu, więc nie można domagać się pieniędzy od obecnego klubu.

-  Są jeszcze inni, którzy powinni uregulować zaległości. Nie będę jednak ich wymieniać. Dodam jedynie, że nie chodzi tylko o kluby, bo w tym gronie są także instytucje organizujące zawody - podkreśla Cegielski i dodaje, że walka toczy się łącznie o około 50 tysięcy złotych. W tej kwocie nie ma jednak pieniędzy, które żużlowiec powinien otrzymać za starty w Rzeszowie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

- O pieniądzach z Rzeszowa nikt już nawet nie marzy. W tym przypadku od początku było wiadomo, z jaką sytuacją mamy do czynienia. Pan Ireneusz Nawrocki wprawdzie najpierw się odzywał, ale niewiele z tego wynikało. W pewnym momencie pojawiły się też informacje, że żona Tomka Karolina zrezygnowała z pieniędzy, ale to było kłamstwo. Nic takiego nie miało nigdy miejsca - tłumaczy Cegielski.

Szef stowarzyszenia "Metanol" mówi nam również, jak wyglądają rozmowy, które odbywa z instytucjami, które powinny uregulować swoje zobowiązania wobec rodziny Tomasza Jędrzejaka. - Mamy do czynienia z metodą spychologii. Pieniądze są obiecane, nikt nie podważa długu, ale są dziwne tłumaczenia, że ktoś miał zapłacić, nie zapłacił, ale na pewno to zrobi. To wszystko trwa i trwa, a dla mnie sytuacja jest skandaliczna. Od ludzi decyzyjnych w środowisku żużlowym oczekiwałbym zdecydowania - tłumaczy.

Cegielski dodaje, że z walki nie zrezygnuje. - Nadal będziemy naciskać. Przy okazji apeluję do tych, którzy udają świętych lub nazywają się ludźmi honorowymi, żeby to rozliczyć. Dla żony Tomka, jego dzieci to jest naprawdę przykra sprawa. To zaczyna wyglądać jak proszenie się o coś, co powinno być dawno załatwione - podsumowuje.

Zobacz także:
Wkrótce przejęcie władzy w kadrze
POLADA postawiła zarzut Drabikowi

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (36)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Jesli Cegla chce odzyskac te pieniadze tonwystarczy ze powie kto zalega i ile.Pieniazki czuje ze idrazu sie znajda.
  • Marko67 Zgłoś komentarz
   Bo żużel wygląda ładnie tylko w tv. A tak naprawdę to takie samo piekiełko jak piłka nożna. Te same Zbyszki Kręciny. Mam wrażenie że tylko w Lublinie jest dobry klimat i uczciwi
   Czytaj całość
   ludzie. Może dlatego że w ekstra są krótko.
   • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
    Cegła, albo walisz co i jak, albo cicho siedzisz. Ciągniesz z kilku źródeł kasę i dlatego się boisz nazwy dać? Nawrockiego złodzieja jakoś Rodo nie obowiązuje? Jak czytam te
    Czytaj całość
    twoje wypociny to śmiech na sali
    • LordVader Zgłoś komentarz
     Cegielski,szef stowarzyszenia Metanol: Walczyłem,rozmawiałem,załatwiałem,dyskutowałem,robiłem,ale nie zrobiłem,nie wywalczyłem,nie załatwiłem chyba,że dla swojego pupilka J.K.
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      P.Krzysztofie,Jeżeli dłużnik polubownie nie chce zwrócić pieniążków .jest jedno wyjście dłużnika podać do sadu. KOMORNIK SPRAWĘ ZAŁATWI, Temat Nawrocki, ,Prawdo podobnie bankrut,
      Czytaj całość
      ,nie uświadczy go nigdzie, Pieniądze przepadły , Nowy podmiot jaki powstał w Rzeszowie nie ma nic wspólnego z tym długiem, Więc pieniążków nie będzie.
      • Kung Lao Zgłoś komentarz
       Nie będzie tabelek ani rzucania nazwiskami. Pan Krzysio jest z tego samego środowiska więc nie będzie sra.. we własne gniazdo. Nigdy nie wiadomo z kim w przyszłości będzie mu po drodze.
       Czytaj całość
       Ale artykuł żeby się przypomnieć z problemem dobra rzecz.
       • ZIBI1966 Zgłoś komentarz
        Cegielski jeżeli są to jego pieniądze tabelka w exelu kto ile .My kibice pomożemy !!!
        • Milena Szalupska Zgłoś komentarz
         Oddajcie mu kase Wroclaw
         • Poldi Zgłoś komentarz
          Ktoś mi kiedyś opowiadał, że żona Jędrzejaka czeka na jakieś pieniądze z Wrocławia.
          • zulew Zgłoś komentarz
           Dłużników sie chroni, więc podejrzewam, że mocnych papierów na zadłużenie nie ma. Rzecz bardziej honorowa, ale tym bardziej powinna być załatwiona..
           • Rodmano Zgłoś komentarz
            Niech napiszą jakie to kluby nie chcą zapłacić, kibice powinni to wiedzieć. Skoro przez dwa lata Cegielski nie odzyskał zaległych pieniędzy to jakie ma jeszcze na to szanse?! Prędzej by
            Czytaj całość
            się kibice złożyli i dług oddali... A tak Cegielski odbija się od ściany do ściany i w trąbę go robią.
            • hmm Zgłoś komentarz
             je&ane $miecie !!!
             • jan_winnicki Zgłoś komentarz
              Panie Krzysztofie..pozwoli Pan,że podpowiem; istnieje w Polsce instytucja komornicza,wiec proszę niech Pan zleci komornikowi sądowemu odebrać należne pieniądze i sprawa się
              Czytaj całość
              załatwi..samemu niestety nic Pan nie załatwi bo będzie się Pan odbijał od ściany..
              Zobacz więcej komentarzy (9)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×