KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Rafał Dobrucki oficjalnie przejmuje kadrę. Nowa umowa na dwa lata

Rafał Dobrucki w czwartek został oficjalnie przedstawiony jako nowy trener żużlowej reprezentacji Polski. Nowy kontrakt opiewa na dwa lata. Dotychczasowy trener kadry juniorów, będzie teraz odpowiadał za obie reprezentacje.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Rafał Dobrucki (z prawej) na zawodach reprezentacji WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Rafał Dobrucki (z prawej) na zawodach reprezentacji.

- Miło mi poinformować, że na Prezydium Zarządu Głównego PZM zapadła decyzja, że Rafał Dobrucki przejmie obowiązki trenera kadry juniorów i seniorów. Podczas spotkania z prezesem związku oraz samym trenerem ustaliliśmy, że pierwsza umowa będzie trwała 2 lata - powiedział podczas konferencji online przedstawiającej nowego trenera kadry Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. - Rafał jak wszyscy państwo wiecie jest od 2012 roku jest trenerem kadry juniorów. Jesteśmy zadowoleni z wyników. Współpraca z Polskim Związkiem Motorowym układała się bardzo dobrze. Naturalną koleją rzeczy było, że po trenerze Marku Cieślaku obejmie Rafał Dobrucki - dodał Szymański.

Polscy żużlowcy zawsze mierzą w najwyższe cele. Nie inaczej będzie po zmianie selekcjonera reprezentacji. - Z Markiem Cieślakiem walczyliśmy o najwyższe laury. Zawsze celowaliśmy w złoto. Tak samo będzie teraz. Nie zapominajmy, że jest to tylko sport. Dla mnie ważne jest to, że Rafał Dobrucki nie będzie zajmował się pracą w klubie. Otoczymy opieką także najmłodszych zawodników. Od lat trener prowadził zaplecze kadry juniorów. Zadań, które sam Rafał Dobrucki postawił przed sobą jest wiele - potwierdza przewodniczący GKSŻ.

- Serdecznie dziękuję za nominację, bo to wielka przyjemność i zaszczyt móc pracować z najlepszą żużlową reprezentacją na świecie. Zdaję sobie sprawę z tego obciążenia. To inny poziom niż to, co robiłem do tej pory. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli się z ponownie cieszyć z dobrych wyników - powiedział Rafał Dobrucki, nowy trener żużlowej reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

Od teraz Rafał Dobrucki będzie łączył funkcję trenera kadry narodowej juniorów i seniorów. - Taka koncepcja została mi zaproponowana. Kolizji nie ma. Zdecydowanie więcej pracy i imprez jest z kadrą młodzieżową. To absorbuje najwięcej czasu. Kadra A to jest mniej imprez, ale mają inny kaliber. Trzeba się do nich dobrze przygotowywać, żeby walczyć o najwyższe laury - dodał Dobrucki.

Zakres pracy trenera będzie szeroki. Buduje on wokół siebie sztab ludzi, którzy będą mu pomagać. - Potrzebni będą ludzie, którzy mnie będą wspierać. Są to kreatywne osoby. Myślę tutaj o Dariuszu Cieślaku, będzie kierownikiem i koordynatorem kadry. Rozmawiam z trenerem, który będzie miał zająć się bliżej zawodnikami startującymi na motocyklach o pojemnościach 250 cc i niższych. Chodzi o to, żeby aktywować młodzież do speedwaya. Na pewno w kadrze będzie trener od przygotowania ogólnorozwojowego. Fizjoterapeuta i psycholog oraz klinika, która będzie naszym partnerem też jest moim celem - dodaje Dobrucki.

Nowy trener reprezentacji zapowiedział, że powołania do kadry ogłosi 23 grudnia. Każdy z zawodników zaczyna u niego od czystej karty.

Zobacz także: Apator Toruń o powiększeniu PGE Ekstraligi
Zobacz także: Oślepiony słońcem staranował Golloba

Czy wybór Rafała Dobruckiego na trenera kadry seniorów jest dobrym ruchem PZM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×