Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Medal nagrodą za lata pracy i wyrzeczeń. Giera chce w końcu zdobyć tytuł

Przygotowania zawodników ROW-u Rybnik do sezonu 2021 są bardzo intensywne. Kompletowanie sprzętu, treningi wytrzymałościowe i siłowe. Tak wygląda plan tygodnia rybnickich zawodników, o którym opowiada nam Przemysław Giera.
Krzysztof Magiera
Krzysztof Magiera
Przemysław Giera WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Przemysław Giera

Nad przedsezonowymi treningami czuwa nie Marek Cieślak, a specjalista od przygotowań ogólnorozwojowych Włodzimierz Paprzycki.

W grupie trenujących znajdują się juniorzy oraz adepci ze szkółki. Zawodnicy z zagranicy trenują we własnym zakresie.

Zaplanowane zajęcia w Rybniku idą zgodnie z planem, o czym mówi Przemysław Giera. - Przygotowania do sezonu idą dobrze. Sprzęt już jest, jeszcze tylko doszlifować formę i będzie dobrze, przynajmniej mam taką nadzieję. Ciężko trenuję, by było jak najlepiej. Naszym głównym trenerem od przygotowania jest trener Paprzycki - młodzieżowiec ROW-u opowiada także, jaką rolę ma teraz główny szkoleniowiec: - Trener Marek Cieślak tylko dogląda, jak trenujemy i ile z siebie dajemy na treningach.

ZOBACZ WIDEO Matej Zagar gościem "Żużlowej Rozmowy". Obejrzyj cały odcinek!

Zapytaliśmy także młodzieżowca Rekinów o plany na nadchodzący sezon. - Przede wszystkim nie złapać kontuzji, tak jak to miało miejsce w zeszłym sezonie. Chciałbym również powalczyć o jakieś młodzieżowe tytuły indywidualne, takie jak choćby Srebrny Kask lub drużynowo, DMPJ, MPPK. Chciałbym w końcu mieć jakiś "krążek" po tylu latach ciężkiej pracy i wyrzeczeń.

Równolegle ze sportowym przygotowaniem, zawodnik ze swoim teamem domyka sprawy organizacyjne. Chodzi m.in. o poszukiwanie sponsorów. Na facebookowej stronie Przemysława Giery można znaleźć profesjonalną ofertę sponsorską dla zainteresowanych firm i partnerów.

Zobacz także:
Mecz, który przeszedł do historii. Byki wyszarpały utrzymanie w lidze przy komplecie publiczności
Odkrycie sezonu. Solidny ligowiec. Dwukrotnie miał duży udział w awansie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×