Żużel. Rory Schlein z nowym kontraktem. To ma być jego ostatni sezon w karierze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rory Schlein
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rory Schlein
zdjęcie autora artykułu

Rory Schlein po sezonie 2021 zamierza zrezygnować z profesjonalnego ścigania w Europie. Australijczyk chce ostatni rok na Starym Kontynencie wykorzystać do regularnych startów na Wyspach Brytyjskich. Właśnie podpisał kontrakt z Poole Pirates.

Rory Schlein planował, że jego przygoda z profesjonalnym żużlem dobiegnie końca po sezonie 2020, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany. Australijczyk postanowił pozostać w Europie rok dłużej. Dlatego też w nadchodzącej kampanii zobaczymy go na torach brytyjskiej Premiership i Championship.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Schlein posiada umowę z Wolverhampton Wolves, zaś w niższej lidze był związany z Somerset Rebels. Jednak "Rebelianci", wobec niepewnej sytuacji związanej z COVID-19, postanowili wycofać się z rywalizacji w roku 2021. To stworzyło szansę innym działaczom.

Ostatecznie po 36-latka sięgnęło Poole Pirates. - Rory wykonał w ostatnich latach niesamowitą pracę, pomógł rozwinąć szkolenie młodych adeptów na Wyspach. Dlatego mamy nadzieję, że kontraktując go odniesiemy korzyści nie tylko na torze, ale też poza nim - przekazał poprzez stronę klubową Danny Ford, promotor Poole Pirates.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Emil Sajfutdinow w PGE Ekstralidze jest skuteczniejszy niż w Grand Prix. Dlaczego? Rosjanin tłumaczy

- Liczymy, że Rory przekaże cenne wskazówki i wsparcie zwłaszcza młodszym zawodnikom w naszym zespole. Wraz z jego transferem mamy w składzie mieszankę młodości i doświadczenia - dodał Ford.

W kadrze Poole Pirates na sezon 2021 znajdują się też Daniel King, Steve Worrall, Stefan Nielsen, Zane Keleher i Ben Cook. Działacze muszą jeszcze zakontraktować juniora, aby spełnić wymogi regulaminowe.

Schlein na przestrzeni lat w Polsce reprezentował szereg klubów - m.in. z Rybnika, Wrocławia, Grudziądza czy Łodzi. Ostatnio pozostaje jednak bez pracodawcy w naszym kraju.

Czytaj także: Sparta komentuje sprawę Drabika Drabik po karze zmieni otoczenie?

Źródło artykułu: