KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Eltrox Włókniarz zaoszczędził duże pieniądze. Wszystko dzięki ekologii

Współpraca klubów ze sponsorami często nie polega jedynie na zrobieniu i zaksięgowaniu przelewu. Obrazuje to przykład Eltrox Włókniarza Częstochowa i sponsora strategicznego Zielona-Energia.com. Z tej relacji wynikają współmierne korzyści.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Michał Klimczyk (z lewej) i Artur Sczygiol Materiały prasowe / Włókniarz Częstochowa / Na zdjęciu: Michał Klimczyk (z lewej) i Artur Sczygiol

Firma Zielona-Energia.com, zajmująca się montażem i obsługą paneli fotowoltaicznych, zdecydowała się wejść w poważną współpracę z częstochowskim klubem przed rokiem. Wówczas przedsiębiorstwo zostało sponsorem strategicznym Włókniarza. W trakcie roku współpracę poszerzono o wejście w nazwę stadionu. Od końcówki maja 2020 obiekt przy Olsztyńskiej nosi nazwę Arena Zielona-Energia.com.

Nazwa zobowiązuje, dlatego na obiekcie zastosowano rozwiązania sprzyjające środowisku. Wobec tego m.in. na budynku klubowym zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. - Instalacja jest taka, że już większej zamontować się nie da - tłumaczył podczas prezentacji drużyny Włókniarza Michał Klimczyk z Zielona-Energia.com.

Jako człowiek z branży podkreślał, że świadomość społeczeństwa na temat ekologii wzrasta. - Widać, że zaczynamy dbać o atmosferę powietrza, Włókniarz też o nią dba. Ludzie są coraz bardziej wyedukowani i coraz częściej zwracają na to uwagę. Warto też, oprócz ekologii, zauważyć aspekt ekonomiczny. Prezes chyba jest zadowolony, bo gdy ostatnio sprawdzałem dane na aplikacji, to wynika z nich, że zaoszczędził już 30 tysięcy złotych. Myślę, że najlepsze przed nim - powiedział Klimczyk.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Co robić podczas zawieszenia? Patryk Dudek: Rok mija szybko. Ja nadrobiłem szkołę i zdałem maturę

- Moim zdaniem jako pierwsi wyznaczyliśmy kierunek w jakim powinny iść kluby sportowe - przekazał nam z kolei Michał Świącik, prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Innym sukcesem klubu jest utrzymanie nie tylko sponsora strategicznego, ale przede wszystkim tytularnego. Szczególnie teraz, gdy w wyniku pandemii wiele przedsiębiorstw ledwo wiąże koniec z końcem. Tymczasem drugi rok z rzędu Eltrox będzie widnieć w nazwie zespołu Lwów.

- Czasy są rzeczywiście trudne, ale nami niezmiennie kieruje miłość do żużla - oznajmił Artur Sczygiol z Eltroxu. - Z Włókniarzem jesteśmy związani od kilku lat. Dzięki temu poznaliśmy się bliżej i nawiązaliśmy dobre relacje. Dostrzegliśmy, że łączy nas wiele wspólnych wartości. Mam tu głównie na myśli bezpieczeństwo oraz dobrą atmosferę. Poza tym jesteśmy firmą z Częstochowy. Wśród nas i naszych pracowników jest wielu fanów czarnego sportu - dodał.

Czytaj również:
-> Eltrox Włókniarz jak zespoły Formuły 1
-> Marek Grzyb o wydarzeniach na Teneryfie. "Pociągniemy do odpowiedzialności wszystkich, którzy nas oczernili"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×