KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Pandemia krzyżuje plany organizatorom imprez FIM i FIM Europe. Dwie z nich już przełożono

Sytuacja epidemiczna zarówno w Polsce, jak i w Europie nadal jest daleka od stabilnej. W naszym kraju niedługo mają ruszyć rozgrywki PGE Ekstraligi bez udziału kibiców, za granicą z kolei przekładane są już kolejne imprezy.
Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Lukas Fienhage WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Lukas Fienhage

Nie tak dawno informowaliśmy o odwołaniu kilku tradycyjnych turniejów, organizowanych co roku w Niemczech. Okazuje się, że w ostatnim czasie potwierdzono również przełożenie dwóch imprez międzynarodowych, zaplanowanych u naszych zachodnich sąsiadów.

Pierwszą z nich, jest umieszczony pierwotnie w kalendarzu FIM pod datą 13 maja finał Indywidualnych Mistrzostw Świata w longtracku. Wtedy to cykl miał rozpocząć się w niemieckim Herxheim. Zawody nie dojdą jednak do skutku w tym terminie i przesunięto je na 19 września. Tym samym turniej, który miał rozpocząć rywalizację o prymat na świecie na długim torze, będzie tym, który zadecyduje o podziale medali. Oczywiście jeśli w międzyczasie nie dojdzie do kolejnych korekt w kalendarzu.

Zmianę trzeba również nanieść w rozpisce imprez, zaplanowanych na sezon 2021 przez FIM Europe. Tym razem chodzi o półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, który miał się odbyć 24 kwietnia na torze w niemieckim Neustadt a.d. Donau. Wiemy już, że ten scenariusz nie zostanie zrealizowany, gdyż potwierdzono anulowanie tej imprezy w tym dniu, nie wskazując jeszcze nowej daty. Ponieważ jednak drugi półfinał DMEJ w Pardubicach oraz finał w Daugavpils zaplanowano na sierpień, działacze postarają się zapewne znaleźć dogodny termin.

Wszystko oczywiście będzie zależeć od aktualnej sytuacji epidemicznej, nie tylko w Niemczech, ale i w całej Europie. Nie znamy jeszcze planów niemieckiego rządu, odnośnie obostrzeń w tym kraju na wiosenne miesiące. U naszych zachodnich sąsiadów w międzynarodowych kalendarzach w najbliższym czasie są umieszczone jeszcze półfinał eliminacji do SEC w Pocking (8 maja) oraz Speedway Grand Prix w Teterow (22 maja).

Czytaj także:
Powtarza się historia sprzed roku. Kolejne imprezy odwoływane
Podczas II wojny światowej był kurierem motocyklowym. Później został mistrzem

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bogate zakupy u Patryka Dudka. Żużlowiec Falubazu nie odczuł, żeby zrobiło się taniejZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy myślisz, że Speedway Grand Prix w Teterow odbędzie się 22 maja 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×